Zavřít reklamu

V minulém roce se začal výrazněji prosazovat nový typ USB. USB-C má být portem budoucnosti a pokud vše půjde plánu, skutečně dříve či později nahradí současný standard USB 2.0/3.0. Do svých počítačů ho již začaly integrovat Apple i Google a začínají se objevovat také různé periferie a doplňky třetích stran, které jsou rovněž nutné pro rychlejší přijetí nového typu konektoru.

Jeden z velice zajímavých doplňků zejména pro majitele nového 12palcového MacBooku nyní na CESu představuje Griffin. Jeho BreakSafe Magnetic USB-C Power Cable totiž i do nejtenčího jablečného notebooku vrací „bezpečnostní“ MagSafe konektor, který zabraňoval před možnými pády, zatímco se MacBooky nabíjely.

Jelikož se ale dosavadní nabíjecí port do 12palcového MacBooku nevešel, kvůli USB-C musel odejít i populární MagSafe. Při nabíjení je tak MacBook stejně náchylný na nechtěné shození stroje zavazením o připojený kabel, protože není připojován magneticky.

Tento problém by měl vyřešit nejnovější počin od společnosti Griffin. BreakSafe Magnetic USB-C Power Cable právě magnetickým konektorem disponuje, a tak se odpojí, když o něj zavadíte. Konektor má hloubku 12,8 mm, takže nemá problém zůstat zapojený do laptopu, i když momentálně nebude využíván.

Griffin dodává také téměř 2 metry dlouhý kabel, který se snadno připojí k USB-C nabíječce přicházející s každým laptopem, nejen MacBookem, ale také například Chromebookem Pixel 2. Cena tohoto magnetického doplňku se bude pohybovat okolo 40 amerických dolarů (cca 1 000 Kč) a do prodeje by se měl dostat v dubnu. O dostupnosti v České republice zatím informace nemáme.

Griffin ovšem nepředstavuje světu pouze již výše zmíněnou vychytávku, ale spousty jiných USB-C produktů. Jsou to jak adaptéry a kabely, tak i také klasické nabíječky, autonabíječky a audio produkty. Všechny tyto výrobky by měly přijít na trh v pozdější fázi tohoto roku.

Zdroj: Mashable

 

.