Zavřít reklamu

Po menší odmlce vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme další ohlédnutí za produktem od Applu. Tentokrát budou tématem dne bezdrátová sluchátka AirPods – probereme si jejich historii a stručně si připomeneme funkce první i druhé generace AirPods, stejně jako AirPods Pro.

První generace

Apple v září roku 2016 představil svůj nový iPhone 7. Ten zaujal především absencí tehdy běžného výstupu pro tradiční sluchátkový 3,5 mm jack, a spolu s ním se světu představila také bezdrátová sluchátka AirPods první generace. Stejně jako u každého nového produktu se i v souvislosti s AirPody nejprve objevily rozpaky, pochybnosti, a také spousta internetových vtipů, nakonec si ale AirPody získaly přízeň řady uživatelů. AirPody první generace byly osazeny čipem W1, každé ze sluchátek pak bylo vybavené také dvojicí mikrofonů.

K nabíjení sluchátek sloužilo malé pouzdro, které bylo možné nabíjet prostřednictvím Lightning konektoru. AirpPody první generace se ovládaly poklepáním, přičemž akce, ke kterým došlo po poklepání, bylo v nastavení iPhonu možné snadno měnit. Na jedno nabití nabízely AirPody první generace výdrž po dobu až pěti hodin, s pozdější aktualizací firmwaru se uživatelé dočkali také možnosti vyhledání sluchátek prostřednictvím aplikace Najít iPhone.

Druhá generace

Sluchátka AirPods druhé generace byla představena v březnu roku 2019. Byla osazena čipem H1, pyšnila se delší výdrží, snazším párováním, a nabízela také funkci hlasové aktivace asistentky Siri. Uživatelé si k AirPodům druhé generace mohli pořídit také pouzdro s funkcí bezdrátového nabíjení.

To bylo zároveň kompatibilní také s AirPody první generace, a bylo možné je zakoupit zvlášť. Relativně brzy po vydání AirPodů druhé generace se začalo spekulovat o možném příchodu AirPods 3, Apple ale nakonec vydal zcela nová sluchátka AirPods Pro.

AirPods Pro

AirPods Pro, která Apple představil na podzim roku 2019, se kromě výrazně vyšší cenovky lišila od první a druhé generace jablečných bezdrátových sluchátek také odlišným designem – namísto pevné konstrukce byla zakončena silikonovými špunty. Mohla se pochlubit také vylepšenou kvalitou zvuku, funkcí aktivního potlačení okolního hluku, odolností třídy IPX4, analýzou okolních zvuků a režimem prostupnosti. AirPody Pro byly osazené čipem H1 a nabízely o něco bohatší možnosti ovládání ve srovnání s předchozími verzemi. Přestože se spekulovalo do druhé generaci AirPods Pro, nakonec jsme se jí nedočkali. Apple ale představil náhlavní sluchátka AirPods Max, kterým se budeme věnovat v některém z příštích dílů.

.