Zavřít reklamu

Magic Trackpad je nesmírně oblíbeným příslušenstvím jablíčkářů, s jehož pomocí lze nesmírně komfortně ovládat operační systém macOS. Trackpad jako takový těží především z maximální přesnosti, podpory gest a skvělé provázanosti se systémem jako takovým. Zajímavostí je, že zatímco pro prakticky celý svět je normální počítač ovládat kombinací klávesnice a myši, jablíčkáři naopak v mnoha případech preferují právě trackpad, který s sebou přináší již zmiňované výhody.

Bezesporu u něj nesmíme zapomenout zmínit takzvaný Multi-Touch povrch zajišťující podporu nejrůznějších gest a technologii Force Touch, díky níž dokáže reagovat na sílu přítlaku ze strany uživatele. Samozřejmostí je také skvělá výdrž baterie, která dosahuje až jednoho měsíce. Právě kombinace těchto vlastností dělá z trackpadu skvělého parťáka, který je na míle daleko před svou konkurencí. Funguje totiž neuvěřitelně přesně, svižně a bezchybně, a to jak v podobě integrovaného trackpadu u MacBooků, tak i jako samostatný Magic Trackpad. Jediným problémem může být cena. Apple si za něj totiž účtuje 3790 Kč v bílém provedení a 4390 Kč v černém provedení.

Magic Trackpad nemá konkurenci

Jak už jsme zmínili výše, jediným problémem může být právě cena. Když ji totiž srovnáme s částkou, kterou bychom nechali za obyčejnou myš, pak je mnohdy až několikanásobně vyšší. I přesto ale jablíčkáři trackpad preferují. Přináší jim totiž nesmírně důležitá gesta, a navíc se jedná o investici na několik let dopředu. Trackpad totiž jen tak měnit nebudete, a proto není na škodu si jej pořídit. Co když byste ale na něm chtěli ušetřit? V takovém případě vás může napadnout jednoduché řešení – porozhlédnout se po dostupných alternativách od jiných výrobců.

Takto ale poměrně brzy narazíte. Po chvílí bádání totiž zjistíte, že žádná alternativa pro Magic Trackpad prakticky neexistuje. Na trhu akorát můžete narazit na různé napodobeniny, které se ale po stránce funkčnosti původnímu trackpadu ani zdaleka nepřibližují. Většinou totiž nabídnou pouze kliknutí levým/pravým tlačítkem a možnost scrollování, ale bohužel už nic víc. A právě to něco navíc je zcela zásadní důvod k tomu, proč by si někdo vlastně chtěl trackpad pořídit.

MacBook Pro a Magic Trackpad

Proč neexistuje alternativa

Nabízí se proto poměrně zajímavá otázka. Proč není k dostání žádná alternativa za Magic Trackpad? Ačkoliv oficiální odpověď není k dispozici, lze ji poměrně snadno odhadnout. Apple dle všeho těží především ze skvělé provázanosti hardwaru a softwaru. Jelikož vyvíjí obě tyto složky, může je optimalizovat do nejlepší podoby právě tak, aby vzájemně spolupracovaly bez jakýchkoliv komplikací. Když to následně propojíme s technologiemi jako Force Touch a Multi-Touch, získáváme nekompromisní doplněk, který jednoduše stojí za to.

.