Zavřít reklamu

Za dob historie společnosti Apple vzešla z její dílny celá řada různých druhů produktů. Kromě jiného se jednalo také o reproduktory, přičemž v tomto případě nemáme na mysli jen HomePod a HomePod mini. V dnešním ohlédnutí za historií Apple produktů si připomeneme několik dalších reproduktorů od Applu.

Když se řekne „reproduktor od Applu“, většině z nás se nejspíš napoprvé vybaví buďto tradiční HomePod, nebo jeho menší a mladší sourozenec, HomePod mini. V historii společnosti Apple můžeme ale najít celou řadu dalších reproduktorů. Počátkem devadesátých let minulého století například z dílny společnosti Apple vzešly reproduktory AppleDesign Powered Speakers. Firma je představila spolu se svým přehrávačem PowerCD. Tyto reproduktory byly k dostání ve dvou různých provedeních – AppleDesign Powered Speakers a o rok mladší AppleDesign Powered Speakers II. Tyto reproduktory bylo samozřejmě možné připojit i k jinému hardwaru, primárně byly ale určené k připojení ke zmíněnému PowerCD a k PowerBooku. Tyto reproduktory byly opatřené také sluchátkovým jackem.

Apple Design Powered Speakers

V roce 2000 spatřily světlo světa další zajímavé reproduktory od Applu, G4 Cube. Jak název napovídá, dodávaly se spolu s počítačem Power Mac G4 Cube. Tyto reproduktory byly opatřené speciálním USB rozhraním, a kromě G4 Cube je bylo možné připojit k některým dalším modelům počítačů od Applu s procesory Power PC. Na designu těchto reproduktorů se podílel Jony Ive ve spolupráci se značkou Harman Kardon.

O rok později Apple přišel s reproduktory Apple Pro. Tyto kompaktní reproduktory kruhového tvaru bylo možné zakoupit jak samostatně. tak i s některými verzemi počítače iMac G4. V roce 2006 přišla společnost Apple s audiosystémem, který pojmenovala iPod Hi-Fi. Jak název napovídá, jednalo se o reproduktor, určený pro použití s přehrávačem iPod. iPod Hi-Fi se prodával ve vybraných Apple Storech za 349 dolarů, firma ale jeho prodej ukončila již v září roku 2007. Reproduktor iPod Hi-Fi v době svého vydání čelil kritice nejen kvůli vysoké ceně, ale také kvůli nedostatkům v oblasti dálkového ovládání nebo kvůli absenci AM / FM rádia.

.