Zavřít reklamu

Pro spoustu uživatelů je MacBook Pro ideálním a spolehlivým společníkem pro práci. Historie tohoto produktu se začala psát již počátkem roku 2006, kdy jej na tehdejším Macworldu představil Steve Jobs. V dnešním díle našeho seriálu o historii produktů z dílny společnosti Apple si ve stručnosti připomeneme příchod MacBooku Pro první generace.

Společnost Apple představila 10. ledna roku 2006 na konferenci Macworld svůj první MacBook Pro. Steve Jobs na zmíněné konferenci představil jen jeho 15” verzi, o pár měsíců později firma představila také rozměrnější, 17” variantu. MacBook Pro první generace v mnohém připomínal PowerBook G4, na rozdíl od něj byl ale osazen procesorem Intel Core. Zatímco po stránce váhy se 15” MacBook Pro příliš nelišil od 15” PowerBooku G4, po stránce rozměrů došlo k mírnému nárůstu v šířce a zároveň také ke ztenčení. MacBook Pro první generace byl dále vybaven integrovanou webkamerou iSight, premiéru si u tohoto modelu odehrála také nabíjecí technologie MagSafe. Zatímco 15” MacBooky Pro první generace disponovaly dvojicí USB 2.0 portů a jedním FireWire 400 portem, u 17” varianty se nacházely tři USB 2.0 porty a jeden FireWire 400 port.

Apple si s aktualizací svých MacBooků Pro první generace vcelku pospíšil – poprvé došlo k aktualizaci této produktové linie již v druhé polovině října roku 2006. Došlo k vylepšení procesoru, zdvojnásobení kapacity paměti i navýšení kapacity pevného disku, a 15” modely byly obohaceny o FireWire 800 port. Apple také postupně u obou verzí zavedl podsvícení klávesnice. MacBook Pro sklidil převážně pozitivní odezvu již v době svého prvního představení, s ještě větším nadšením se setkaly také pozdější aktualizace. MacBooku Pro se ale nevyhnuly ani jisté problémy – u 15” a 17” modelů, vyrobených v průběhu roku 2007 a počátkem roku 2008, se například vyskytovaly komplikace, spojené se selháváním procesoru. Tyto problémy Apple po počátečním váhání vyřešil spuštěním programu výměny základní desky.

.