Zavřít reklamu

Apple Watch jsou skvělým nástrojem nejen pro cvičení, fitness aktivity, nebo pro komunikaci. Výborně vám mohou posloužit také jako nástroj pro sledování celé řady různých zdravotních funkcí včetně srdečního tepu. Díky funkci ukládání historie tohoto měření navíc můžete kdykoliv získat dokonalý přehled o tom, jak se frekvence vašeho srdečního tepu postupně mění v závislosti na čase nebo činnosti, kterou provádíte.

Rychlý přehled na Apple Watch

Nejrychlejší a nejjednodušší možností, jak zkontrolovat průběh vašeho srdečního tepu, je přímo na displeji Apple Watch. Stačí, když na svých chytrých hodinkách od Applu spustíte nativní aplikaci Srdeční tep. Na hlavní obrazovce můžete sledovat průběžné výsledky aktuálního měření, v grafu nad nimi najdete informace o vašem srdečním tepu v průběhu dne. Pokud chcete získat informace o klidovém srdečním tepu, o průměrné rychlosti srdečního tepu za chůze, průměrné rychlosti srdečního tepu v průběhu cvičení a průměrné rychlosti srdečního tepu při zotavení (tedy po dobu jedné a dvou minut od ukončení cvičení), stačí se na displeji posunout směrem dolů.

Na iPhonu

Podrobnou historii a záznamy o rychlosti vašeho srdečního tepu můžete také pohodlně sledovat na iPhonu. V tomto případě vaše kroky povedou do nativní aplikace Zdraví, kde následně v pravém dolním rohu klepnete na kartu Prohlížení. V seznamu položek zvolte Srdce – zobrazí se vám další karty s různými kategoriemi, jako je Srdeční tep, Variabilita srdečního tepu nebo třeba Kardiovaskulární kondice. Pro detailní informace o jednotlivých kategoriích stačí vždy klepnout na příslušnou kartu. V horní části displeje pak můžete přepínat mezi zobrazením grafů za hodinu, den, týden, měsíc, půl roku nebo rok.

Jednotlivé kategorie mohou možná na první pohled vypadat nepřehledně nebo působit dojmem, že vlastně není jasné, jaká data z nich lze vyčíst a jakým způsobem s těmito informacemi naložit. Nativní aplikace Zdraví naštěstí nabízí dostatek srozumitelných informací na toto téma. Stačí klepnout na kategorii, která vás zajímá, a na samotné kartě dané kategorie zamířit o něco níže, kde najdete celou řadu užitečných informací, tipů a rad.

.