Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple Music míří na chytré televize Samsung

Apple se spojil se společností Samsung a tato spolupráce dnes přinesla vytoužené ovoce. Dnešním dnem totiž přichází na chytré televize od Samsungu aplikace Apple Music, která potěší především jablečné posluchače hudby. Pravděpodobně si kladete otázky, kterých modelů se tato novinka dotkne a zdali si tak případně také přilepšíte. Jednat by se mělo o všechny televize s označením Smart TV, které vyšly v roce 2018 a později. Pozoruhodné rozhodně je, že jde o první expanzi aplikace Apple Music na chytré televize. Pokud se podíváme na níže přiložené snímek, můžeme na první pohled říci, že hudební aplikace připomíná verzi, kterou nabízí jablečná televize.

Apple TV na televizi Samsung
Zdroj: The Verge

Aplikace Darkroom se dočkala vytoužených funkcí

Nativní aplikace Fotoaparát dokáže zajistit poměrně kvalitní fotky. Pokud se považujete za nenáročného uživatele, který si zkrátka jednou za čas vyfotí například přírodu, rodinu, přátele, či nějakou jinou momentku, určitě vám musí jablečné řešení stačit. Spousta uživatelů chce ale ze svého fotomodulu vyždímat skutečné maximum. V App Storu je k dostání spousta aplikací, které se mezi sebou vzájemně předbíhají v různých funkcích a dalších parametrech. Obrovské popularitě se těší aplikace Darkroom, která se dnes dočkala nové aktualizace, jenž ji opět posouvá o několik úrovní kupředu.

Do aplikace totiž dorazily nástroje pro úpravu videa, přičemž doposud jste si mohli vyhrát pouze s fotografiemi. Podle oficiální dokumentace by tato novinka měla zajistit rychlé a efektivní zpracování vašich videí. Jednotlivé úpravy jsou navíc provedeny v reálném čase a k dispozici navíc máte speciální sadu profesionálních filtrů, které vám s tvorbou perfektního videa pomohou. Má to ale jeden háček. Abyste si mohli užít této novinky, budete se muset stát předplatitelem Darkroom+. Buďto budete platit 99 Kč měsíčně, 499 Kč ročně, nebo zaplatíte jednorázově 1 290 Kč. Uživatelé, kteří předplatné nemají, si i tak budou moci vyzkoušet úpravu videa, avšak nebudou schopni výsledný snímek exportovat.

Porsche přináší podporu CarPlay i na auta z minulého století

Společnost Porsche je po celém světě známá především pro svá perfektní auta. V nových modelech je technologie CarPlay pochopitelně samozřejmostí, avšak staré modely se doposud musely smířit se zažitou retro klasikou. To se však nyní zcela změnilo. Porsche totiž nyní začíná prodávat zbrusu nová CarPlay rádia, která mohou být nainstalována do vozidel až z šedesátých let. Tato možnost je momentálně dostupná pouze v Evropě a nová rádia jsou k dostání hned ve dvou velikostech. Konkrétně se jedná o velikost 1-DIN, které cílí na Porsche 911 a další vozidla se stejným formátem rádií, a velikost 2-DIN, která je určena pro novější vozidla série 986 a 996.

Podívejte se na neveřejnou reklamu propagující tuto novinku:

Poměrně zajímává je ale cenovka. Musíme uznat, že se rozhodně nejedná o žádné hračky, což se odráží na zmiňované cenovce. Velikost 1-DIN je totiž k dispozici za 1 353,74 € a za větší velikost 2-DIN zaplatíme 1 520,37 €. Možná vás také napadlo, že přidáním nového rádia s technologií CarPlay se doslova zničí autentický vzhled interiéru u těchto starších vozidel. Opak je naštěstí pravdou. Společnost Porsche si s designem samotných rádií skutečně vyhrála a z doposud zveřejněných materiálů můžete vidět, že tyto nové kousky perfektně zapadají do původního vzhledu.

Apple dnes vydal iOS 13.4.1 pro iPhone SE (2020)

Dnešním dnem Apple vydal iOS 13.4.1 pro nový iPhone SE 2. generace, což okamžitě vyvolalo jednu otázku. Tento nový telefon z dílny kalifornské společnosti se totiž už zítra dostává do prodeje a dá se od něj očekávat, že na něm bude nainstalován systém iOS 13.4. Novopečení majitelé tohoto levného iPhonu tedy budou „muset“ ihned po rozbalení provést aktualizaci jejich zařízení. A k čemu konkrétně tato aktualizace přispívá? Operační systém iOS 13.4.1 opravuje chybu v aplikaci FaceTime, kvůli které se nemohly spojit zařízení s iOS 13.4 se zařízeními, na kterých běžel iOS 9.3.6 či starší, nebo s Macy s OX X El Capitan 10.11.6 a starší.

iPhone SE (2020) 2. generace
Zdroj: Apple
.