Zavřít reklamu

Vítejte v naší každodenní rubrice, ve které si zrekapitulujeme ty největší zajímavosti (nejen) ze světa IT a technologií, které se za posledních 24 hodin udály, a my máme pocit, že byste o nich měli vědět.

Twitter začne označovat tweety obsahující dezinformace

Společnost Twitter oznámila, že se chystá označovat nepravdivé nebo zavádějící tweety týkající se koronaviru Covid-19, a to údajně v i případě, půjde-li o tweety amerického prezidenta Donalda Trumpa. Twitter takto hodlá označovat všechny tweety, které mohou způsobit ohrožení lidského zdraví nebo života. Od příštího pondělka by se tak na této sociální síti mělo začít objevovat upozornění u potenciálně závažných tweetů. Dle oficiálního vyjádření zástupců společnosti budou takto označeny tweety, které budou obsahovat jakékoliv zavádějící či nepravdivé informace. Vyhodnocování toho, co je pravda, nepravda nebo desinformace bude Twitter vyhodnocovat na základě interních předpisů. Nové označování „závadných“ tweetů by se mělo týkat i státníků. Legitimitu tohoto chování nechme stranou, pokud ke spuštění této funkce skutečně dojde, bude velice zajímavé sledovat to, jaké vzbudí reakce ze strany uživatelů nebo politiků. Twitter měl už podobné plány i v minulosti, k zavedení do praxe však nikdy nedošlo. V rámci koronavirové krize se to však Twitteru možná konečně povede a časem se uvidí, na jaká všechna témata se bude toto označování „závadných“ informací vztahovat.

Navzdory vládnímu nařízení Tesla zahájila výrobu

Automobilka Tesla zahájila výrobu ve své hlavní továrně v kalifornském Fremontu, a to navzdory zákazu místních úřadů, které automobilce toto jednání dříve zakázaly. První montážní linky se rozjely už o víkendu a frekvence výroby by měla nabírat na obrátkách každým uplynulým dnem. Ředitel Tesly, Elon Musk, na Twitteru oznámil, že automobilka opět obnovuje výrobu, a to i navzdory úřednímu nařízení okrsku Alameda. Tamní úřady se touto situací zabývají a vzhledem k tomu, že prakticky došlo k přímému porušení nařízení, hrozí jak automobilce, tak samotnému Muskovi, pořádně tučné sankce. Někde se hovoří o pokutě, jinde dokonce o vězení. Jak to dopadne ve skutečnosti nyní nikdo neví. Pokud se však ve znovuotevřené továrně objeví nákaza koronavirem, v žalobách posedlých USA to může mít pro automobilku závažné důsledky. Sám Musk si v uplynulém týdnu na Twitteru několikrát stěžoval na to, jak se kalifornské úřady k automobilce chovají. Na web unikl e-mail, který zaměstnancům automobilky poslalo HR oddělení. V něm stojí například to, že návrat do práce je zcela dobrovolný.

Logitech těží z koronavirové krize

Společnost Logitech, která se zabývá výrobou počítačového a mobilního příslušenství, ohlásila rekordní finanční výsledky za uplynulý kvartál. Může za to zejména koronavirová krize, která uzavřela kanceláře a přinutila miliony lidí po celém světě začít pracovat z prostředí domova. To způsobilo velice silnou vlnu nákupu počítačového příslušenství pro audio a video (konferenční) hovory. Díky tomu firmě vzrostly prodeje videokonferenčního příslušenství meziročně o 60%. Webkamery jako takové pak zaznamenaly meziroční nárůst prodejů o 32 %. Poskrovnu vzrostly také prodeje dalšího příslušenství, jako jsou myši, klávesnice, headsety nebo reproduktory a to až o 8 %. Prodeje periferií by pravděpodobně rostly ještě více, čím dál častěji však potenciální zákazníci naráží na problém s dostupností, neboť současnou zvýšenou poptávku není možné spolehlivě pokrýt. Současná koronavirová krize pozitivně ovlivnila ekonomické výsledky velkého množství společností, které se zabývají prodejem počítačů, jejich periferií nebo s počítači spojenými službami (například Zoom apod.).

CEO společnosti Logitech Bracken Darrell
Zdroj: Reuters

Zdroje: CNN, SF Chronicle, Reuters

.