Zavřít reklamu
iWant

Vybrané automobilky budou nabízet šest měsíců Apple Music zdarma

iWant

Společnost Apple uzavřela partnerství s dvojicí velkých automobilových koncernů, které nyní budou moci svým zákazníkům zprostředkovat šest měsíců Apple Music zdarma. Jedinou podmínkou pro využití této akce je zakoupení nového vozu, jehož infotainment systém podporuje Apple Car Play.

Akce se spustí v květnu a týká se jak amerického, tak evropského trhu. V Evropě se Apple spojil s koncernem Volkswagen, nabídky tak budou moci využít zákazníci automobilek VW, Audi, Škoda, Seat a dalších. V případě amerického trhu se tato promo akce týká koncernu Fiat-Chrysler. Je zvláštní, že se v případě koncernu Fiat-Chrysler akce nevztahuje i na evropský trh, kde jsou vozy značky Fiat, Jeep či Alfa Romeo poměrně populární.

Pokud si zakoupíte nějaký z výše zmíněných vozů, které navíc podporují Apple CarPlay, nabídky na šest měsíců Apple Music zdarma můžete využít od 1. května letošního roku. Akce bude k dispozici do konce dubna roku následujícího. Společnost Apple si od tohoto kroku slibuje jak potenciální navýšení platících uživatelů Apple Music, tak také větší integraci systému CarPlay do nových vozů. Těch je na trhu rok od roku více, stále je však prostor pro další rozšíření. Kromě něj by se měl Apple zaměřit také na to, jak celý systém funguje. Mnoho uživatelů si stěžuje, že CarPlay spíše nefunguje než funguje a že je zde mnoho věcí, které by bylo třeba vylepšit. Máte nějaké osobní zkušenosti s CarPlay i vy? Stojí tato doplňující výbava za příplatek při nákupu nového vozu?

Zdroj: 9to5mac