Zavřít reklamu

Jelikož je sféra virtuální reality čím dál žhavějším tématem, tak se k ní vyjádřil i samotný výkonný ředitel společnosti Apple Tim Cook. Během konferenčního hovoru po vyhlášení rekordních finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí tak učinil vůbec poprvé, protože dosud se Apple do VR nikterak nezapojoval. Jeho komentář ovšem příliš neprozradil.

„Nemyslím si, že je virtuální realita ‚okrajovou záležitostí‘. Má spousty zajímavých funkcí, aplikací a využití,“ prohlásil Cook na dotaz analytika Gena Munstera, který si tak zřejmě našel nové oblíbené téma. Několik let předtím se totiž výkonného ředitele dotazoval, jak to vypadá s novou Apple TV, na níž se dlouho čekalo.

Cookova odpověď ho ale patrně příliš neuspokojila. Šéf Applu podobným stylem v minulosti již několikrát odpovídal i ohledně jiných produktů, a tak nemůžeme soudit, zda to snad znamená, že již jeho firma něco v oblasti VR chystá.

Opět to nicméně povzbudí spekulace, protože virtuální realita získává stále větší pozornost a Apple zůstává jedním z posledních velkých hráčů, který se do této oblasti ještě neponořil. Aktuální – byť nepříliš prozrazující – zmínka Tima Cooka i nedávné najmutí předního specialisty na VR mohou značit, že Apple skutečně něco chystá.

Produkty spojené s virtuální realitou by nakonec mohly pro Apple představovat nový a důležitý zdroj příjmů, pokud by se VR ukázalo jako skutečně další technologický krok, který se rozšíří po celém světě. Za první fiskální čtvrtletí roku 2016 totiž Apple ohlásil rekordní zisk 18,4 miliardy dolarů, jenže tato skutečnost byla poněkud zastíněna faktem, že v příštím čtvrtroce firma poprvé v historii očekává snížení prodeje iPhonů. Prodeje jablečných telefonů v roce 2016 dost možná nedokážou překonat ty z loňského roku a byť budou i v dalších letech bude pro Apple představovat zásadní zdroj příjmů, potřebuje kalifornský gigant najít další produkt, který by do jeho kasy přinášel významnější část výnosů než nyní iPady nebo Macy.

Zdroj: The Verge
.