Zavřít reklamu

iCloud je platforma od Applu, která umožňuje ukládání obsahu, sdílení obsahu a nastavení napříč zařízeními a mnoho dalšího. S iCloudem můžete pracovat na všech vašich jablečných zařízení včetně Macu, a právě iCloudu pro Mac se budeme věnovat v dnešním článku.

Stahování nákupů z App Store do všech zařízení

V App Storu najdete poměrně velké množství multiplatformních aplikací, které jsou k dispozici nejen pro váš iPhone a iPad, ale také třeba pro Mac. Pokud tedy chcete, aby se aplikace, kterou si stáhnete na iPhonu či iPadu, automaticky objevila také na Macu, můžete si aktivovat automatické stahování zakoupených aplikací na jiná zařízení, které funguje právě díky iCloudu. Na Macu spusťte App Store a poté na liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na App Store -> Předvolby. V okně, které se vám zobrazí, zaškrtněte položku Automatické stahování aplikací koupených na jiných zařízeních.

Obnova smazaných souborů

Pokud jste omylem smazali obsah z aplikací, jako jsou nativní Soubory, Kontakty, Kalendář nebo třeba Připomínky, nemusíte zoufat – iCloud vás zachrání. Do adresního řádku internetového prohlížeče na vašem Macu zadejte adresu icloud.com a přihlaste se k vašemu účtu. Na hlavní stránce klikněte na Nastavení účtu, zamiřte zcela dolů a najděte sekci Pokročilé. Zde vyberte položku, kterou chcete obnovit, vyberte konkrétní obsah a zahajte obnovu.

Kontrola záloh na iCloudu

Na Macu můžete kromě řady dalších věcí také provádět snadnou kontrolu a správu vašich záloh na iCloudu. V levém horním rohu obrazovky počítače klikněte na  menu -> Předvolby systému. Klikněte na Apple ID, v levém panelu zvolte iCloud a poté ve spodní části okna klikněte v sekci Úložiště – iCloud na Spravovat. V okně, které se vám zobrazí, můžete následně spravovat veškerý obsah záloh na vašem iCloudu.

Aktivace Klíčenky

Klíčenka na iCloudu je velice užitečná funkce, která vám mimo jiné zajistí přístup k vašim heslům a přihlašovacím údajům napříč vašimi Apple zařízeními. Pokud jste dosud neaktivovali Klíčenku na iCloudu, rozhodně vám provedení tohoto kroku doporučujeme. V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na  menu -> Předvolby systému. Klikněte na Apple ID, v levém panelu zvolte iCloud, a nakonec stačí jen zaškrtnout položku Klíčenka.

Rodinné sdílení

Další skvělou funkcí, kterou nabízí Apple ekosystém, je Rodinné sdílení. Díky němu můžete s ostatními členy vaší rodiny sdílet vybraný obsah, jako jsou například nákupy, hudba nebo filmy. Rodinné sdílení lze ale využít také ke sdílení úložného prostoru na iCloudu. Pokud chcete na Macu aktivovat sdílení úložiště na iCloudu, klikněte v levém horním rohu obrazovky na  menu -> Předvolby systému -> Rodinné sdílení. V panelu na levé straně klikněte na Úložiště na iCloudu a poté zvolte Sdílet.

.