Zavřít reklamu

Epic Games pokračují v rozdávání her zdarma, ačkoliv nynější nabídka je mnohem skromnější. Nyní je k dispozici ke stažení pouze jedna hra – InnerSpace od studia PolyKnight Games. Hra by nevznikla bez úspěšné kampaně na Kickstarteru, kde se jí podařilo vysbírat dostatek peněz na vývoj. O vydání hry se postaral Aspyr, který můžete znát jako jednoho z největších vydavatelů her pro Mac.

InnerSpace je poklidná příběhová adventura, kterou bychom mohli zařadit k titulům Journey, ABZÛ nebo RiME. V podstatě se jedná o hru, která staví především na plnění logických úkolů a ačkoliv by název mohl evokovat jízdu vesmírem, ve skutečnosti se odehrává v hlubinách oceánu, který v sobě ukrývá opravdu nádherný svět. Jedná se o jednu z těch her, které stojí za pozornost, i když nemusí být graficky natolik vyspělé jako dříve rozdávané hry Kingdom Come: Deliverance nebo Assassin’s Creed Syndicate.

Pokud jde o podporovaný hardware, InnerSpace má nižší hardwarové požadavky. Vyžaduje po vás macOS 10.12 Sierra, 4-jádrový Intel Core i5 s taktem 2.9 GHz, 8GB RAM a grafický čip Nvidia GeForce GT750M, AMD Radeon HD 6970M nebo Intel Iris Pro 5200 s minimálně 1GB pamětí.

A co můžou hráči očekávat později? K dispozici bude později hra GoNNER, ovšem pouze pro Windows. Řeč je o procedurálně generované roguelike plošinovce, která bude opravdu těžká a budete v ní přecházet příběh Ikka, Smrtky a vesmírné velryby Sally. Tato hra bude dostupná ke stažení až od 5. března/marca do 12. března.

V ten samý den bude vydaná futuristická strategie Offworld Trading Company pro PC a Mac. Ta se odehrává v době, kdy byl Mars úspěšně kolonizován a tamní obyvatelstvo pozvalo největší byznysmeny Země, aby pomohli rozvíjet ekonomiku planety. Strategie staví na komplexním systému ekonomiky, za kterým stojí Soren Johnson, vrchní designér Civilization IV.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více