Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Sonnet přináší řešení pro rozšíření úložiště na Macu Pro

Minulý rok se nám Apple pochlubil se zbrusu novým Macem Pro, který přináší skutečně bezkonkurenční výkon a je primárně určen pro potřeby profesionálů. Navzdory perfektním specifikacím a možnostem konfigurace můžeme Mac Pro osadit „pouze“ 8TB SSD diskem. Co když potřebujeme větší úložiště, ale kalifornský gigant vám jej neumožňuje přidat? V takovém momentu můžete sáhnout po nějakém komponentu, který vám dovolí připojit další HDD či SSD. Společnost Sonnet dnes oznámila, že již brzy spustí prodej jejich rámečku na disky s názvem Fusion Flex J3i, s jehož pomocí budete moci přidat až tři další disky.

Sonnet samozřejmě není jedinou firmou, která se na tyto rámečky specializuje. Samotný Apple totiž prodává Pegasus J2i od společnosti Promise, díky kterému můžete rozšířit místo o dva další disky. Doposud na trhu ale nalezneme pouze takovéto modely. Podle společnosti Sonnet se jedná o první model, jenž umožňuje připojení hned třech disků. A jak samotný Fusion Flex J3i funguje? Dva sloty tohoto produktu uživatelům dovolí přidat 3,5″ HDD nebo 2,5″ SSD, přičemž třetí umožní pouze připojení 2,5″ SSD. Sečteno, podtrženo – tímto způsobem můžete rozšířit úložiště Macu Pro až o 36 TB místa. Samozřejmostí také je, že disky připojené pomocí zmiňovaného rozhraní nikdy nedosáhnou stejných rychlostí, které nabízí původní NVMe SSD disky v jádru počítače. Nikdo ale nemůže popřít, že se bezpochyby jedná o parádní novinku, jenž opět posune hranice možné hranice výkonného Macu Pro.

YouTube Kids je poprvé k dispozici na Apple TV

Když se zmíní videa na internetu, v drtivé většině případů se vám jako první vybaví platforma YouTube. Na té můžeme nalézt skutečně širokou škálu těch nejrůznějších videí. Samozřejmě se zde objevují i videa, na které by se neměly koukat malé děti. Tento fakt si samotná společnost plně uvědomila již dříve a v roce 2015 jsme se dočkali představení nové platformy s přívlastkem Kids. Jak již samotný název napovídá, tato služba je primárně určena pro děti a nabízí pouze schválený obsah. Google, který portál YouTube vlastní, se dnes skrze příspěvek na svém blogu pochlubil s parádní novinkou, kterou potěší především jablíčkáře. Aplikace YouTube Kids totiž konečně zavítala do App Storu pro Apple TV. Nenechte se ale zmást. YouTube Kids není k dispozici pro všechny, a abyste si ji mohli nainstalovat i vy, budete muset vlastnit Apple TV 4K čtvrté nebo páté generace. Výhodou ale rozhodně je, že jakmile se do této služby přihlásíte, automaticky se vám nastaví vaše rodičovská nastavení a omezení.

Apple TV: YouTube Kids
Zdroj: 9to5Google

Na Instagram míří další reklamy

Aplikace Instagram je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí vůbec. To navíc potvrzuje fakt, že spousta dnešních uživatelů pro komunikaci, sdílení fotografií, videí či příběhů, používá výhradně Instagram a většinu záležitostí řeší přes něj. V roce 2018 jsme se dočkali novinky s názvem IGTV, která uživatelům umožňovala tvorbu delších videí. A právě na IGTV právě míří reklamy. Instagram se o tuto novinku podělil skrze příspěvek na svém blogu, kde navíc zmínil příchod odznáčků. Pojďme si ale nejprve něco říct o zmiňovaných reklamách. Ty by se nyní měly začít objevovat právě u IGTV videí a podle doposud zveřejněných informací se Instagram chystá sdílet zisk z těchto reklam se samotnými tvůrci. Reklamy dokáží vydělat nějaké ty peníze a Instagram si od této novinky slibuje, že značně pomůže široké škále uživatelů s případnou monetizací a výdělkem. Podle magazínu The Verge bude sociální síť s autory sdílet 55 procent z celkového příjmu za danou reklamu.

Odznak na Instagramu
Zdroj: Instagram

Co se týče odznáčků, ty si můžeme představit jako předplatné na Twitchi či YouTube. Uživatelé tímto způsobem získají možnost podpořit své oblíbené tvůrce, u kterých si v průběhu živého vysílání budou moci zakoupit odznáček. Ten se následně v chatu bude zobrazovat vedle jejich jména a bude tak dávat najevo, že jste se rozhodli pro přímou podporu tvůrce.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více