Zavřít reklamu

Naprostá většina uživatelů iPhonů, iPadů a Maců se spoléhá na špičkové zabezpečení Apple produktů. Inženýři z Cupertina si na zabezpečení dávají opravdu záležet, a nové verze iOS, iPadOS i macOS tuto skutečnost jen a pouze potvrzují.

Součástí všech systémů od Applu je správce hesel Klíčenka na iCloudu. Ta v nových systémech vygeneruje jednorázový kód, který zajistí ke všem účtům přihlášení pomocí dvoufaktorového ověření. Pokud se však k účtu přihlásíte ze svého zařízení, Klíčenka to pozná, a vy tak nebudete muset vyplňovat žádný kód navíc.

Pakliže vás novinky v nativním správci hesel nalákaly, a rádi byste na něj přešli, konečně lze migrovat právě na řešení od Applu i z jiné platformy. Poměrně překvapujícím faktem je to, že službu od kalifornské společnosti můžete používat v systému Windows, konkrétně v prohlížeči Microsoft Edge.

Osobně nativní Klíčenku na iCloudu využívám prakticky neustále, proto vyplňování pomocí dvoufaktorového ověření oceňuji. Jasně, některé aplikace třetích stran tyto funkce mají již dlouho, je ale super, že jsme se vychytávek dočkali nativně. Pro ty, co disponují například iPhonem a počítačem s Windows, je jistě potěšující, že mohou na platformě od Microsoftu opět o něco lépe s Apple službami pracovat.

Články shrnující novinky systémů

.