Zavřít reklamu

Bezdrátové nabíjení bylo jedním z hlavních taháků, které Apple připravoval pro iPhone 8. Následně se ta samá funkce dostala i do iPhonu X a všechny letošní modely tak touto možností oplývají. Společnosti Apple implementace této technologie trvala poměrně dlouho vzhledem k tomu, že konkurence touto technologií disponuje již několik let. Nové iPhony dostaly bezdrátové nabíjení fungující na standardu Qi, které je z výroby nastaveno na 5W. Apple na podzim tvrdil, že se může nabíjení postupem času zrychlit a jak se zdá, právě toto zrychlení se chystá. Přijde s oficiálním vydáním iOS 11.2.

S informací přišel server Macrumors, který ji dostal od svého zdroje, kterým je v tomto případě výrobce příslušenství RAVpower. V současné době je výkon bezdrátového nabíjení na úrovni 5W, s příchodem iOS 11.2 by se však měl zvýšit o 50%, na úroveň zhruba 7,5W. Redaktoři serveru Macrumors tuto hypotézu ověřili v praxi tím, že změřili nabíjecí interval na iPhonu s nainstalovanou betaverzí iOS 11.2, stejně jako na telefonu s aktuální verzí iOS 11.1.1, za použití bezdrátové nabíječky Belkin, kterou Apple nabízí na svém oficiálním webu. Ta 7,5W bezdrátové nabíjení podporuje.

Bezdrátové nabíjení s výkonem 7,5W bude rychlejší než nabíjení přes 5W adaptér, který je součástí každého balení. Je otázkou, zda-li bude úroveň podporovaného výkonu bezdrátového nabíjení růst i nadále. V rámci standardu Qi, konkrétně jeho verze 1.2, je maximální možný výkon bezdrátového nabíjení 15W. Tato hodnota se přibližuje výkonu, který mnozí uživatelé využívají díky nabíjení skrze nabíječku pro iPad. Zatím se ještě neobjevují pořádné testy, které rozdíl mezi 5W a 7,5W bezdrátovým nabíjením důkladně přeměřují, jakmile se však na webu objeví, budeme vás o nich informovat.

Zdroj: Macrumors

Plánovaná bezdrátová nabíječka Apple AirPower:

.