Zavřít reklamu

Apple v úterý večer vydal iOS 11 ke stažení všem, kteří mají kompatibilní zařízení. Vydání jsme se věnovali v tomto článku, kde můžete najít celý changelog a několik základních informací. Tak jako každý rok, i letos bylo úvodních 24 hodin od vydání sledováno, aby se zaznamenala statistika, kolik uživatelů na nový operační systém přešlo. A byť je iOS 11 opravdu nabitý funkcemi, v prvních čtyřiadvaceti hodinách si vedl hůře, než jeho loňský předchůdce.

Za prvních 24 hodin od uvedení byl operační systém iOS 11 nainstalován na 10,01% aktivních iOS zařízení. To je značné snížení oproti loňskému roku. iOS 10 se totiž za stejnou dobu podařilo dostat na 14,45% všech zařízení. Lépe si vedl dokonce i dva roky starý iOS 9, jež za prvních 24 hodin dosáhl na 12,6%.

mixpanelios11adoptionrates-800x501

Tento údaj je vskutku zajímavý, neboť úterní vydání neprovázely žádné problémy, které si můžeme pamatovat z loňského roku. Celá aktualizace tak probíhala vesměs bez sebemenších potíží. Jedním z vysvětlení, proč si iOS 11 nevede tak dobře může být fakt, že nový operační systém nepodporuje 32bitové aplikace. Po aktualizaci na novou verzi systému je uživatelé v telefonu mít budou, spustit je ovšem nemohou, neboť iOS 11 neobsahuje 32biitové knihovny, které jsou potřeba k tomu, aby bylo možné takovéto aplikace spouštět.

Dá se očekávat, že další velký skok v instalacích nastane o víkendu, kdy si na to lidé najdou chvíli času, a budou mít na vše klid. Další statistický údaj, měřící „adoption rate“, se objeví příští týden v úterý. Tedy týden od doby, co Apple zpřístupnil iOS 11 veřejnosti. Uvidíme, zdali se novince podaří dosáhnout loňských hodnot.

Zdroj: Macrumors

.