Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme tip na zajímavou zkratku pro váš iPhone. Pro dnešní den padla volba na zkratku s názvem Blur Faces, s jejíž pomocí můžete snadno a rychle provádět rozostření obličejů osob na fotografiích na vašem iPhonu.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak asi probíhá rozmazání nebo „rozpixelování“ obličejů lidí na fotografiích? Pro tyto účely samozřejmě existuje celá řada různých nástrojů, pomůcek a aplikací – na Macu se může jednat například o aplikaci Skitch. Aplikací, s jejichž pomocí můžete rozmazat obličeje lidí na fotografiích, je poměrně velké množství také v nabídce iOS App Storu. Jak si ale poradit, pokud pro tyto účely nesháníte konkrétní aplikaci, a pokud byste ideálně chtěli, aby k rozmazání obličejů došlo rychle, automaticky, a pokud možno maximálně za použití dvou či tří kroků? V takovém případě se můžete bez obav spolehnout na iOS zkratku s názvem Blur Faces.

Jedná se o jednoduchou, ale užitečnou a výkonnou zkratku, která dokáže na vámi vybrané fotografii během malé chvilky detekovat veškeré lidské obličeje a rozostřit je. Zkratka Blur Faces funguje ve spolupráci s nativními Fotkami na vašem iPhonu, aktivovat ji můžete buďto za pomoci hlasové asistentky Siri, nebo klepnutím na její název na listu sdílení. Zkratka nerozostří obličeje lidí na originálním snímku, ale vytvoří nejprve jeho kopii, poté provede rozostření a upravený snímek automaticky uloží do fotogalerie vašeho iPhonu, případně můžete zvolit uložení do nativních Souborů na vašem iPhonu. Rozostření neprobíhá nijak zvlášť umělecky, svůj primární účel ale tato zkratka plní naprosto bez problémů.

Zkratku Blur Faces stáhnete zde.

.