Zavřít reklamu

Na konci června jsme vás prostřednictvím článku informovali o poměrně zvláštní chybě v iOS, kvůli které mohlo dojít ke kompletnímu vyřazení Wi-Fi a AirDrop. Na chybu nejprve upozornil bezpečnostní expert Carl Schou, který zároveň ukázal, jak to vlastně celé funguje. Kámen úrazu spočíval v názvu Wi-Fi sítě. V tomto týdnu Apple každopádně vydal nové verze svých operačních systému s označením iOS/iPadOS 14.7, macOS 11.5, watchOS 7.6 a tvOS 14.7. A chyba konečně zmizela.

Apple následně v oficiální dokumentaci sám potvrdil, že s příchodem iOS 14.7 a iPadOS 14.7 došlo k opravení chyby spojené se sítí Wi-Fi, která mohla zařízení poškodit připojením na pochybnou síť. Konkrétně problém spočíval v jejím názvu, se kterým zařízení nedokázalo správně pracovat, což vyústilo ve vyřazení Wi-Fi z provozu. Již během samotného beta testování vývojáři přišli na to, že došlo pravděpodobně k opravě této chyby, jelikož se už nadále neobjevovala. Tady to ale samozřejmě nekončí. Nové systémy zároveň opravují bezpečnostní chyby spojené s audio soubory, aplikací Najít, PDF soubory, webovými obrázky a řadou dalších. Z tohoto důvodu byste s aktualizací rozhodně neměli otálet a raději ji provést co možná nejdříve.

Nic samozřejmě není bezchybné, což se pochopitelně týká i Applu. Přesně proto je nutné vždy zařízení pravidelně aktualizovat. Tímto jednoduchým krokem zajistíte, že vaše zařízení bude co možná nejlépe zabezpečeno. Zároveň už se pomalu blíží příchod nových operačních systému iOS/iPadOS 15, watchOS 8 a macOS Monterey. Ty budou pro veřejnost uvolněny již během blížícího se podzimu. Na jaký systéme se nejvíce těšíte vy?

.