Zavřít reklamu

Od představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 aktuálně uběhly již dlouhé dva měsíce. Během těchto dvou měsíců se na našem magazínu objevilo nespočet různých článků, ve kterých jsme se věnovali novým funkcím. Těch je k dispozici opravdu nespočet, byť se to na první pohled úplně nemuselo zdát. V současné chvíli jsou i nadále veškeré zmíněné systémy k dispozici pouze v rámci veřejných a vývojářských beta verzí a nutno podotknout, že takto to bude i dalších několik týdnů, než se dočkáme představení veřejných verzí. V rámci tohoto článku se společně podíváme na další funkci, která přibyla v rámci iOS 15.

iOS 15: Jak skrýt oznamovací odznaky na ploše po aktivaci režimu Soustředění

Mezi jedno z velkých vylepšení iOS 15 a dalších operačních systémů patří bezesporu režim Soustředění. Ten se dá definovat jakožto původní režim Nerušit na steroidech. Konkrétně si v rámci Soustředění můžete vytvořit hned několik vlastních režimů, které si můžete zvlášť podle potřeby přizpůsobit. Nastavit si můžete například to, jaké aplikace vám budou schopné odesílat oznámení a jaké kontakty se vám budou moci dovolat. V rámci Soustředění jsou ale k dispozici také další speciální funkce, které mají za úkol zaručit, abyste se co možná nejvíce soustředili na to, co zrovna děláte. Aktivovat tak můžete i funkci, která po aktivaci režimu Soustředění skryje oznamovací odznaky u ikon aplikací na ploše, a to následujícím způsobem:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kousek níže a rozklikněte kolonku s názvem Soustředění.
  • Následně si vyberte ten režim, po jehož aktivaci chcete oznamovací odznaky u ikon aplikací na domovské obrazovce skrýt.
  • Po vybrání režimu sjeďte o kousek níže a v kategorii Volby rozklikněte řádek Plocha.
  • Zde už jen nakonec stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali možnost Skrýt oznamovací odznaky.

Prostřednictvím výše uvedeného způsobu lze tedy na iPhonu s nainstalovaným iOS 15 skrýt veškeré oznamovací odznaky, které se objevují u ikon aplikací na ploše. Jak už jsem nakousl výše, tak Apple tuto možnost přidal z toho důvodu, abyste se při aktivním režimu Soustředění doopravdy co možná nejvíce věnovali úkolu, na kterém pracujete. Pokud si oznamovací odznaky necháte aktivní, tak existuje velká pravděpodobnost toho, že po přejití na domovskou obrazovku dojde k rozptýlení. Všimnete si totiž toho, že například v rámci nějaké aplikace sociální sítě máte nové upozornění, a tak aplikaci na chvíli otevřete, abyste zkontrolovali, co se děje. Problém je ale v tom, že po otevření sociální sítě se nikdy nejedná krátkou chvíli. Tímto způsobem se tedy můžete „pojistit“ proti otevření některých aplikací, které vás mohou rozptýlit.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.