Zavřít reklamu

Nové operační systémy od Applu v podobě iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 jsou tady s námi již několik dlouhých měsíců. Konkrétně jsme se představení zmíněných systémů dočkali na letošní vývojářské konferenci WWDC. Na této konferenci přichází jablečná společnost s novými majoritními verzemi svých systémů tradičně každý rok. Ihned po skončení prezentace vypustil kalifornský gigant první vývojářské beta verze zmíněných systémů, později i beta verze pro veřejné testery. V současné době už jsou zmíněné systémy, kromě macOS 12 Monterey, k dispozici pro širokou veřejnost, a to několik dlouhých týdnů. Na našem magazínu se neustále věnujeme novým funkcím a vylepšením, kterých jsme se dočkali. V tomto článku se opět podíváme na iOS 15.

Jak na iPhone vytvořit nový režim Soustředění

Mezi jednu z největších nových funkcí v iOS 15 patří bezesporu režimy Soustředění. Ty nahrazují původní režim Nerušit a nabízí oproti němu nespočet různých funkcí, které rozhodně stojí za to. Vytvořit si můžeme nespočet různých režimů Soustředění, u kterých si následně můžete nastavit, kdo se vám bude moci dovolat, popřípadě která aplikace vám bude moci odesílat oznámení. Kromě toho je k dispozici mnoho ostatních voleb, v rámci kterých je možné nastavit po aktivaci režimu Soustředění skrytí oznamovacích odznaků u ikon aplikací či stránek na domovské obrazovce – a mnoho dalšího. Již jsme se společně podívali na prakticky všechny tyto volby, ale neukázali jsme si to základní. Jak lze tedy na iPhonu režim Soustředění vůbec vytvořit?

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak o kousek níže rozklikněte sekci Soustředění.
  • Následně v pravém horním rohu klepněte na ikonu +.
  • Poté se spustí jednoduchý průvodce, ze kterého si můžete nový režim Soustředění vytvořit.
  • Můžete si vybrat již předpřipravený režim či kompletně nový a vlastní režim.
  • V průvodci prvně nastavíte název a ikonu režimu, následně provedete konkrétní nastavení.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu lze tedy na vašem iPhonu s iOS 15 vytvořit nový režim Soustředění. Zmíněný průvodce vás každopádně provede jen základním nastavením. Jakmile se režim Soustředění vytvoří, tak doporučuji, abyste si prošli veškeré ostatní možnosti. Kromě nastavení toho, které kontakty se vám dovolají či které aplikace vám budou moci odeslat oznámení, si můžete zvolit například i skrytí oznamovacích odznaků či stránek na ploše, popřípadě můžete dát ostatním uživatelům v aplikaci Zprávy vědět, že máte vypnutý příjem oznámení. Na našem magazínu jsme se již prakticky všem možnostem ze Soustředění věnovali, tak stačí, abyste si příslušné články přečetli.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více