Zavřít reklamu

K představení macOS 12 Monterey, společně s iOS a iPadOS 15, watchOS 8 a tvOS 15, došlo již před několika dlouhými týdny. Konkrétně jsme se představení dočkali na vývojářské konferenci WWDC, která se letos konala na začátku června. Ihned po skončení úvodní prezentace této konference Apple tradičně uvolnil první vývojářské beta verze, díky kterým si mohli zmíněné systémy vyzkoušet první jedinci. Za několik dnů pak došlo k vydání i veřejných beta verzí, a tak si aktuálně systémy může vyzkoušet už kdokoliv z nás. Na našem magazínu se neustále věnujeme novinkám a vylepšením, které jsou v nových systémech k dispozici. V tomto článku se podíváme na další funkci z macOS 12 Monterey.

macOS 12: Jak v Safari zobrazit řádek s panely ve vlastním řádku

S příchodem operačního systému macOS 12 Monterey došlo také k výraznému přepracování webového prohlížeče Safari, čehož si můžete všimnout hned na první pohled. Mezi jednu z největší a nejdiskutovanějších změn patří bezesporu sloučení adresního řádku a řádku s panely. Namísto toho, aby každá tato sekce měla svůj řádek, tak se nachází v řádku jednom, a to s tím, že se pozice textového pole pro adresu mění podle toho, na jakém panelu se nacházíte. Někteří jedinci si na tuto změnu zvykli rychle, jiní ji ale zase naopak kritizují. Dobrou zprávou ale je, že po vydání třetí vývojářské beta verze macOS 12 Big Sur si uživatelé mohou vybrat, zdali budou využívat nové jednořádkové zobrazení, anebo zdali se přepnout zpět na to starší dvouřádkové. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem Macu s třetí (a novější) beta verzí macOS 12 přesunuli do Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní liště lokalizujte a klepněte na možnost Zobrazení.
  • Následně z menu, které se zobrazí, aktivujte možnost Show Separate Tab Bar.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy v macOS 12 Monterey aktivovat zobrazení řádku panely ve vlastním řádku, tzn. že se panely nebudou zobrazovat v jednom řádku společně s textovým polem pro URL adresu. Po aktualizaci na třetí beta verzi macOS 12 Monterey by se tohle „starší“ zobrazení mělo automaticky aktivovat, každopádně pokud se tak u vás nestalo, tak stačí využít výše uvedený postup. Jestliže se vám nové zobrazení v jednom řádku líbí, tak samozřejmě stačí, abyste možnost Show Separate Tab Bar deaktivovali, čímž se řádky opět sloučí. Zároveň si nově můžete vybrat, zdali se má řádek s panely zobrazovat neustále, a to klepnutím na Always Show Tab Bar.

macos_12_safari_panely-1536x804

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.