Zavřít reklamu

Představení nových operačních systémů, v čele s iOS 15, jsme se dočkali již před několika dlouhými týdny, a to konkrétně v rámci vývojářské konference WWDC21. Ihned po skončení úvodní prezentace Apple vypustil do světa první vývojářské beta verze nových systémů, o něco později došlo k vydání také veřejných beta verzí. V současné době jsou „venku“ už třetí vývojářské beta verze, společně se druhými veřejnými beta verzemi. Jak už to tak bývá ve zvyku, tak je součástí beta verzí hned několik různých chyb. V poslední době se začíná čím dál tím více rozšiřovat chyba v iOS 15, která způsobuje pomalý internet.

iOS 15: Máte pomalý internet? Proveďte deaktivaci této funkce

Pokud jste se i vy ocitli v situaci, kdy jste na iPhonu s nainstalovaným iOS 15 zaznamenali pomalý internet, popřípadě pokud se vám v určitých případech nepodařilo některé stránky vůbec načíst, tak věřte, že nejste sami. S pomalým internetem v iOS 15 se začíná potýkat více a více uživatelů, a dokonce už jsem se na pomyslném seznamu těchto uživatelů objevil i já. V rámci beta verzí je ale samozřejmě nutné, abyste s různými chybami počítali – někdy jsou chyby vážné, jindy zase nikoliv. Tato chyba, která způsobuje pomalý internet, je relativně vážná, na druhou stranu ale existuje jednoduché řešení. Stačí deaktivovat funkci Private Relay, a to následujícím způsobem:

  • Prvně se na vašem iPhonu s iOS 15 přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Následně klepněte v horní části obrazovky na řádek s vaším profilem.
  • Jakmile tak učiníte, tak najděte a rozklikněte řádek s názvem iCloud.
  • Poté pod grafem využití úložiště na iCloudu otevřete kolonku Private Relay.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače provedli deaktivaci Private Relay.
  • Nakonec stačí akci potvrdit klepnutím na Vypnout Private Relay.

Private Relay je funkce, která přibyla v rámci služby iCloud+, a která se stará o lepší ochranu vašeho soukromí na internetu. Private Relay dokáže před poskytovateli a webovými stránkami skrýt vaši IP adresu, společně s dalšími informacemi. kromě toho dochází také ke změně polohy, takže vás při využití Private Relay nebude možné identifikovat. Aby však Apple mohl těchto funkcí docílit, tak musí směřovat vaše připojení k internetu přes několik proxy serverů, které se postarají o skrytí všech vašich citlivých údajů. Problém nastává v případě, že se tyto servery přetíží – uživatelů s novými systémy je čím dál tím více a Apple nejspíše nebyl na takový nápor připraven. Je ale více než pravděpodobné, že se do veřejného vydání dočkáme vyřešení tohoto problému.

.