Zavřít reklamu

Od představení operačního systému iOS 15 nás dělí už jen necelé dva týdny. S blížícím se odhalením nových funkcí se na internetu navíc objevují stále další a další úniky či koncepty, které nám řadu novinek lehce poodhalují. O další únik se tentokrát postaral Connor Jewiss prostřednictvím svého Twitteru. A jak to prozatím vypadá, máme se na co těšit. Pojďme si to tedy rychle zrekapitulovat.

Takto by mohl vypadat iOS 15 (koncept):

Ještě než se vrhneme na samotné úniky, musíme zdůraznit, že neexistují žádné screenshoty či jiné důkazy o případných novinkách. Jewiss pouze tvrdí, že tyto funkce zahlédl. Pravděpodobně tím nejzajímavějším je nasazení nové funkce do nativní aplikace Zdraví. Skrze tu bychom si totiž nově mohli zapisovat veškeré jídlo, který jsme během daného dne zkonzumovali. Není každopádně jasné, jak moc tohle bude fungovat, jelikož k tomu nebyly dodány žádné specifičtější informace. Prozatím tedy visí otazníky nad tím, zdali to bude fungovat jen jako jakýsi „jídelní zápisníček,“ nebo funkce bude i počítat náš kalorický příjem včetně nutričních hodnot. Pokud by se navíc jednalo o druhou variantu, narážíme na další problém. Tyto informace do zařízení budeme muset zadat my, nebo bude Apple pracovat na obsáhlé databázi s nejrůznějšími pokrmy a nápoji.

Mimo této novinky by na nás měly čekat menší vylepšení u tmavého režimu a v aplikaci Zprávy. Dočkat bychom se také měli dalších změn na straně uživatelského prostředí (UI) a změnit by se taktéž mohl systém zobrazení notifikací na uzamčené obrazovce. V případě notifikací by ale mělo jít pouze o možnost volby, a tedy ke kompletní změně nedojde. Jen jako uživatelé dostaneme novou možnost. Zdali se informace z přiloženého tweetu potvrdí je prozatím samozřejmě nejasné. K samotnému odhalení ale dojde už 7. června, přičemž o všech novinkách vás samozřejmě budeme okamžitě informovat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více