Zavřít reklamu

Vyjma nových funkcí přinesl systém iOS 14 i úpravu některých stávajících. Ta nejvíce propíraná se týkala výběru času, ať už v aplikaci Budík nebo Kalendář či Připomínky a dalších. Uživatelé byli zmatení a novinka se jim rozhodně nelíbila. Apple tyto nářky vyslyšel a v iOS 15 vrátil zpět možnost zadávat číselné hodnoty týkající se času za pomoci rotujícího číselníku. 

Mnoha uživatelům připadl výběr času v iOS 14 méně pohodlný a rozhodně ne tak intuitivní, jako zadávání hodnot tažením prstu po zobrazené časové stupnici, a tím tak určit přesný čas, jako tomu bylo před iOS 14. Mohlo za to ale více faktorů. Prvním byla nutnost trefit se do malého okénka času, druhým pak smysl jeho zadávání. Nebylo totiž problém zadat klidně 25 hodin a 87 minut, přičemž následně došlo ke korektnímu přepočtu. I když jste ale zadávali hodiny, začínaly se psát na místě minut.

Staré dobré zadávání času je zpět 

Pokud aktualizujete své iPhony na iOS 15 (popřípadě iPadOS 15), získáte zpět rotační kolo s číselnými hodnotami, které ale není stejné, jako to v iOS 13 a starších systémech. Nově je totiž možné určit čas dvěma způsoby. První je tedy prostřednictvím rotováním zobrazených hodnot, druhý je pak převzatý z iOS 14, tedy určením na číselné klávesnici. K tomu, abyste tak mohli učinit, stačí na pole zadávání času klepnout, přičemž se vám následně zobrazí klávesnice s čísly.

Apple tím vychází vstříc oběma skupinám uživatelů – těm, kteří proces zadávání času v iOS 14 nesnášeli, i těm, kteří si na něho naopak zvykli. V každém případě je zde ale pořád možnost zadávání nesmyslných časů. V případě vývojářů aplikací třetích stran je pak nutné počkat na jejich aktualizaci, protože jak se můžete přesvědčit v galerii, číselná klávesnice vám kompletně zakryje prostor zadávání času a musíte jej tak určit poslepu. 

.