Zavřít reklamu

Na začátku týdne se nám Apple při příležitosti vývojářské konference WWDC21 pochlubil s novými operačními systémy, přičemž nejvíce novinek se dočkal iOS 15. Ten přináší notifikace v novém kabátu, řadu parádních vylepšení v rámci aplikace FaceTime, nové režimy Soustředění pro ničím nerušenou práci a řadu dalších. Nyní se navíc ukázalo, že změna přichází i v případě, kdy chcete zažádat o takzvaný refund neboli vrácení peněz za zakoupenou aplikaci.

Prohlédněte si nový design notifikací:

To doposud funguje poměrně složitým způsobem, který není vůbec intuitivní a řada jablíčkářů o něm ani neví, případně v případě potřeby musí vyhledat přesný postup. Po nákupu totiž musíte počkat na e-mail od Applu s fakturou za danou aplikaci, kde dole musíte klepnout na tlačítko kontaktujte podporu. Druhou možností je na stránce sloužící pro nahlašování problémů zažádat o reklamaci. Gigant z Cupertina tento neefektivní způsob naštěstí konečně změní. Spolu s iOS 15 uvedl StoreKit API pro vývojáře, kteří tak budou moci přímo do svých aplikací implementovat možnost pro vyžádání reklamace, což jablíčkářům ušetří především čas a nervy.

iOS-15-app-refunds
Zdroj: MacRumors

V rámci aplikace tedy bude možné zažádat o vrácení peněz. Jakmile dojde ke schválení žádosti, obdržíte pak e-mail od Applu informující o vrácení vašich prostředků do 48 hodin. Aby se ale předešlo chaosu a zbytečným zmatkům, tak veškeré žádosti, které budou provedeny v samotných programech, budou automaticky přístupné i na zmiňované stránce pro nahlašování problémů. Zde také uvidíte stav reklamace. Operační systém iOS 15 je prozatím dostupný pouze v rámci první vývojářské beta verze. Takzvaná ostrá verze pro veřejnost bude uvolněno letos na podzim, pravděpodobně tedy v září po boku iPhonu 13.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více