Zavřít reklamu

Pokud sledujete náš magazín, tak jste před několika týdny zajisté zaznamenali představení nových operačních systémů od Applu. Konkrétně je řeč o iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Tyto systémy jsou aktuálně k dispozici v beta verzích pro testování všem vývojářům a testerům, instaluje si je však i mnoho obyčejných uživatelů, kteří se nemohou dočkat nových funkcí. Na našem magazínu se všem novinkám v nových systémech každodenně věnujeme, což jen dokazuje, že jich je k dispozici více než dost.

iOS 16: Jak zobrazit hesla ke všem Wi-Fi sítím

Mezi jednu ze skvělých novinek, kterým se však Apple na konferenci nijak nevěnoval, patří možnost pro zobrazení hesla k Wi-Fi sítím. Pokud jste ve starších verzích iOS chtěli heslo k Wi-Fi síti zobrazit, tak byste tuto možnost hledali marně. Ve třetí beta verzi iOS 16 však Apple funkci zobrazení hesla k Wi-Fi síti ještě více rozšířil. Nově si totiž uživatelé mohou zobrazit kompletní seznam všech známých Wi-Fi sítí, společně se všemi hesly. Díky tomu je možné zobrazit hesla i k těm sítím, které nejsou v dosahu. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak najděte a rozklikněte kolonku Wi-Fi.
  • Následně v pravém horním rohu obrazovky klepněte na tlačítko Upravit.
  • Poté je nutné, abyste se pomocí Touch ID či Face ID autorizovali.
  • Dále, po úspěšné autorizaci, si v seznamu najděte Wi-Fi, jejíž heslo chcete zobrazit.
  • Jakmile Wi-Fi síť najděte, tak u ní v pravé části řádku klepněte na tlačítko ⓘ.
  • Pak už jen stačí, abyste prstem klepli do řádku Heslo, čímž dojde k jeho zobrazení.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 jednoduše zobrazit seznam všech známých Wi-Fi sítí a zobrazit u nich hesla. Dle mého názoru se jedná o naprosto perfektní funkci, po které uživatele iOS volali už opravdu dlouho. Doposud jsme totiž hesla k Wi-Fi mohli vyhledávat jen na Macu. Navíc k tomu, díky výše uvedeného postupu je možné ze seznamu známých sítí některé Wi-Fi sítě podle potřeby odstranit, což nebylo možné a určitě se tato možnost v některých případech hodí.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více