Zavřít reklamu

Jednou z hlavních novinek nedávno vydané aktualizace iOS 16.1 je rozhodně Sdílená knihovna fotek na iCloudu. Apple bohužel nestihl tuto funkci doladit a připravit tak, aby mohla vyjít v první verzi iOS 16, a tak jsme si prostě museli počkat. V případě, že ji aktivujete, tak se vytvoří speciální sdílená knihovna, do které můžete společně s ostatními účastníky přidávat obsah v podobě fotek a videí. Kromě přidávání obsahu jej však mohou všichni účastníci také upravovat či mazat, a tak je nutné si dvakrát promyslet, koho do sdílené knihovny pozvete.

Jak na iPhone přesunout fotky do sdílené knihovny

Způsoby, jak můžete do sdílené knihovny přidat obsah, jsou dva. Buď lze aktivovat ukládání přímo z Fotoaparátu v reálném čase, anebo lze obsah přidat kdykoliv zpětně přímo v aplikaci Fotky. To se může hodit například tehdy, pokud chcete do sdílené knihovny přidat nějaké starší fotky nebo videa, popřípadě pokud vůbec nechcete ukládání přímo z Fotoaparátu využívat. Postup pro přesunutí obsahu do sdílené knihovny je následující:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak si najděte a rozklikněte obsah, který chcete do sdílené knihovny přesunout.
  • Následně v pravém horním rohu obrazovky klepněte na ikonu tří teček v kroužku.
  • Tímto se otevře menu, kde stiskněte možnost Přesunout do sdílené knihovny.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na iPhonu v aplikaci Fotky přesunou obsah z osobní do sdílené knihovny. Pokud byste chtěli přenést více fotek nebo videí najednou, tak samozřejmě můžete. Stačí, abyste obsah klasicky označili, a poté klepnuli vpravo dole na ikonu tří teček a vybrali možnost Přesunout do sdílené knihovny. Naprosto stejným způsobem je samozřejmě možné obsah opětovně přesunout nazpátek do osobní knihovny. Abyste měli možnost přesunutí do sdílené knihovny k dispozici, tak musíte mít zapnutou funkci Sdílená knihovna fotek na iCloudu.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.