Zavřít reklamu

Pokud se zajímáte o dění v jablečném světě, tak kromě magazínu Jablíčkář.cz můžete také sledovat náš sesterský magazín Letem světem Applem. Stejně jako zde, tak i na LsA pravidelně každý den vychází různé užitečné návody. Před nedávnem jsme se společně na LsA podívali na to, jakým způsobem lze na Macu zvýšit kvalitu nahrávek z Diktafonu. Ve výchozím nastavení je totiž zvolena komprimovaná kvalita a nahraný zvuk nemusí znít úplně ideálně. Naprosto stejně to je nastaveno i v iOS a iPadOS – v tomto článku se společně podíváme na to, jak provést změnu. Níže pak přikládám článek, ve kterém se stejnému tématu věnujeme na Macu.

Jak na iPhone v Diktafonu zvýšit kvalitu nahrávek

V případě, že vám kvalita nahrávek z Diktafonu na iPhonu či iPadu nevyhovuje a chtěli byste si nastavit větší kvalitu, tak se nejedná o nic složitého. Postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na konkrétním iOS či iPadOS zařízení přesunuli do aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, konkrétně ke kategorii s nativními aplikacemi.
  • V této kategorii lokalizujte kolonku s názvem Diktafon, a poté na ni klepněte.
  • Tímto se ocitnete v předvolbách aplikace Diktafon, které můžete upravovat.
  • Ve spodní části obrazovky, v kategorii Nastavení hlasových záznamů, klepněte na kolonku Kvalita zvuku.
  • Zde už jen stačí, abyste prstem zaškrtnuli možnost Bezztrátová.

Výše uvedeným postupem tedy můžete v iOS či iPadOS nastavit, aby se kvalita nahrávek z Diktafonu výrazně zlepšila. Vyšší kvalitu nahrávek budete schopni zpozorovat ihned, co po přenastavení nahrajete nějaký záznam. Samozřejmě si můžete s nastavením kvality určitým způsobem „hrát“ – pokud například budete nahrávat několikahodinový záznam, tak se hodí nastavit komprimovanou kvalitu, aby nezabíral hodně místa v úložišti. Kromě toho si v rámci této sekce můžete například nastavit, po jaké době se kompletně odstraní smazané záznamy, popřípadě můžete (de)aktivovat názvy závislé na vaší poloze. Bohužel nastavení kvality není možné změnit pohodlně v Diktafonu, ale je nutné přejít právě do Nastavení.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.