Zavřít reklamu

Meditačních a relaxačních aplikací je v App Storu opravdu požehnaně, s aplikacemi českého původu je to ale o něco horší. Mezi hrstku českých aplikací, které vám pomohou relaxovat a uvolnit se, patří také Calmio, na kterou se v dnešním článku podíváme o něco blíže.

Vzhled

Po registraci (Calmio nyní také podporuje funkci Sign in with Apple) vás aplikace provede krátkým průzkumem, jehož cílem je zjistit, k jakému účelu chcete Calmio používat. Můžete si zde také zvolit, jaký hlas vás má provázet meditací, a získáte stručné instrukce, díky kterým bude meditace co nejvice pohodlná a efektivní, následované instruktážním videem. Po skončení videa vás Calmio postupně provede první meditační lekcí. Obrazovka lekce meditace sestává z tlačítka pro spuštění, indikátoru s časem a údaje o tom, jak dlouho bude meditace trvat. Meditaci můžete kdykoliv pozastavit, případně ukončit klepnutím na křížek v pravém horním rohu. V hlavním menu pak naleznete seznam kurzů, z pravého horního rohu se pak můžete prokliknout k podrobnostem o vašem profilu.

Funkce

Calmio nabízí přesně to, co slibuje – jednoduchou, účinnou a ryze českou meditaci. Začínáte základním kurzem, v aplikaci ale můžete kdykoliv přejít k jakémukoliv jinému kurzu. Před zahájením každého kurzu si můžete zvolit preferovaný hlas (ženský – Viktorie, nebo mužský – Libor). Calmio nabízí jak klasickou meditaci, tak i programy, zaměřené na lepší usnutí, zklidnění mysli nebo lepší soustředění.

Závěrem

Aplikace Calmio je velice jednoduchá, a to jak svým uživatelským rozhraním, tak i svými funkcemi a možnostmi. Počet i obsah všech „sezení“ je stálý a neměnný, uživatelé nemají možnost zvolit si kurzy odlišné délky, měnit vzhled aplikace nebo provádět další přizpůsobení. Jednotlivé kurzy jsou nicméně kvalitně nahrané, příjemné a efektivní, a Calmio je navíc zcela zdarma, bez nákupu v aplikaci a bez nutnosti předplatného. Je vhodná především pro ty, kteří při relaxaci upřednostňují češtinu, stejně jako pro ty, kteří s meditací teprve začínají a aplikace typu Calm nebo Headspace jsou pro ně příliš komplikované nebo časově náročné.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více