Zavřít reklamu

Meditace a relaxace nemusí být vždy nutně spojena s hlubokým soustředěním, složitými jogínskými ásanami, zenem a dalšími věcmi. Relaxační cvičení může provádět prakticky kdokoliv, kdekoliv a kdykoliv. Na pomoc si můžete přizvat některou z aplikací, které vám představíme v dalším díle našeho seriálu.

Insight Timer

Aplikace Insight Timer je určena nejen těm, kteří dávají přednost hlasově řízené meditaci, ale poslouží i příznivcům různých relaxačních zvuků a melodií. Aplikaci můžete využívat opravdu zcela zdarma – stačí se jen zaregistrovat. Insight Timer nabízí obsáhlou knihovnu meditačních a relaxačních programů od různých autorů a pro různé situace a účely, od soustředění nebo uvolnění po vyšší sebevědomí nebo snazší usínání.

Smiling Mind

Tvůrci relaxační mindfulness aplikace Smiling Mind uvádějí, že jejich aplikace je určena opravdu všem – od dětí až po dospělé a seniory. Smiling Mind je bezplatná aplikace, která byla vyvinuta ve spolupráci s psychology a dalšími odborníky. Uživatelům má pomoci lépe zvládat tlak, stres a další každodenní životní výzvy. Nabízí řadu relaxačních programů, které vám pomohou lépe se soustředit na vaše tělo, správně pracovat s vlastními myšlenkami nebo třeba správně dýchat.

 

Stop, Breathe & Think

Stop, Breathe & Think je aplikace, která si klade za cíl pomoci uživatelům nalézt svůj vnitřní klid kdykoliv a kdekoliv. Kromě programů řízených meditací nabízí aplikace Stop, Breathe & Think také videa s akupresurou a jógou. Abyste si ověřili, že nabízená cvičení a programy mají skutečně svůj účinek, můžete v aplikaci využít deník pro záznam změn své nálady. Aplikace je ke stažení zdarma, nabízí pravidelné předplatné.

Nature Soundloops

Pokud vám řízená hlasová meditace z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje, můžete vyzkoušet hlasy a zvuky přírody, které nabízí aplikace Nature Soundloops. Jak název napovídá, najdete v aplikaci Nature Soundloops uvolňující zvuky přírody v nekonečných smyčkách. Aplikace je zcela zdarma, bez reklam, předplatného, a bez nákupu v aplikaci.

Pause

Aplikace Pause je ideální pro všechny, kteří potřebují čas od času alespoň na chviličku vypnout. Kombinuje dávné principy Tai Chi s výhodami moderních technologií, a její použití je opravdu velice jednoduché – stačí jen pomalu a soustředěně přejíždět prstem po barevných obrazcích na displeji – budete možná překvapeni tím, jak vás tato zdánlivě jednoduchá činnost dovede uvolnit a pomůže vám k lepšímu soustředění.

.