Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes vám představíme aplikaci Forest – Stay focused, která vám pomůže lépe se soustředit.

[appbox appstore id866450515]

Každý má jiné schopnosti soustředění. Někomu stačí vypnout při práci či učení veškeré notifikace, případně je jen ignorovat, někdo k motivaci potřebuje nějakou tu hezkou aplikaci, která ho za minuty soustředění náležitě odmění.

Jak název napovídá, Forest vám umožní vysázet si virtuální les tvořený předměty vašeho soustředění. Aplikace funguje jednoduše: co úkol, to strom. Na začátku své práce si zasadíte virtuální strom a posuvníkem na kolečku určíte dobu, po kterou se potřebujete soustředit. Po dobu vaší práce strom pomalu, ale jistě roste, a pokud byste náhodou chtěli prokrastinovat byť jen pouhým pohledem na to, jak se vaší rostlince daří, aplikace vás jasně upozorní, co máte dělat. Pokud z aplikace odejdete, strom „zabijete“ – v nastavení aplikace máte nicméně možnost odchody z aplikace povolit, ale za cenu nižších odměn. Forest rovněž spolupracuje s platformou HealthKit a umožňuje započítání minut do času Mindfulness.

V průběhu práce si můžete pořizovat poznámky, udělat si přestávku, nebo to v nejhorším případě vzdát. Svůj pokrok můžete sdílet běžnými způsoby, tedy e-mailem, zprávou, či formou příspěvku na sociálních sítích. Zábavným a zajímavým bonusem u Forest je možnost „skupinového soustředění“ – stačí zaregistrovat sebe a spolužáky či kolegy, a ve virtuálních místnostech se můžete zkusit soustředit kolektivně, případně soutěžit v tom, kdo bude v soustředění lepší. Aplikace vás motivuje nejenom jednorázově, u jednotlivých úkolů, ale nabízí vám také možnost získat ocenění za nejrůznější předem stanovené cíle.

Forest app
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.