Zavřít reklamu

Apple nové operační systémy představil již před měsícem. Konkrétně jsme se dočkali příchodu iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všem těmto novým systémům se na našem magazínu neustále věnujeme, což podtrhuje fakt, že novinek v nich je k dispozici opravdu nespočet. Primárně jsme se v minulých návodech zaměřovali na iOS 15 a macOS 12 Monterey, v následujících dnech se ale samozřejmě podíváme také na novinky z watchOS 8. Ihned po skončení prezentace nových systémů Apple zpřístupnil jejich první vývojářské beta verze, později pak došlo k vydání veřejných beta verzí, takže si systémy může vyzkoušet již doopravdy každý.

watchOS 8: Jak aktivovat režim Soustředění

Podstatnou část své prezentace Apple věnoval novému režimu Soustředění, který se dá definovat jakožto režim Nerušit na steroidech. Zatímco ve starších verzích systémů jste si u Nerušit mohli nastavit maximálně čas aktivace a deaktivace, tak nově si uživatelé budou moci nastavit aplikace, za kterých jim (ne)bude chodit oznámení, společně s (ne)povolenými kontakty. Kromě toho lze ještě pracovat s neodkladnými notifikacemi a automatizacemi. Mezi jednu ze skvělých novinek režimu Soustředění patří synchronizace napříč zařízeními. Jakmile tedy aktivujete Soustředěná třeba na Apple Watch, tak se automaticky aktivuje i na vašich ostatních zařízeních. Postup pro aktivaci režimu Soustředění na Apple Watch je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch rozevřeli ovládací centrum:
    • Na domovské obrazovce: přejeďte prstem ze spodní hrany displeje směrem nahoru;
    • v aplikaci: podržte chvíli prst na spodní hraně displeje, a poté prst vytáhněte nahoru.
  • Po otevření ovládacího centra lokalizujte a klepněte na prvek s ikonou měsíce.
    • Jestliže tuto ikonu nemůžete najít, tak sjeďte úplně dolů, klepněte na Upravit, a poté prvek přidejte.
  • Dále už si jen stačí vybrat a klepnout na jeden z dostupných režimů Soustředění, který chcete aktivovat.
  • Nakonec stačí volbu potvrdit klepnutím na Hotovo vlevo nahoře.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na Apple Watch aktivovat vybraný režim Soustředění. Jakmile tento režim aktivujete, tak berte na vědomí, že se ikona prvku v ovládacím centru přemění na ikonu konkrétního režimu. Co se týče úprav režimů Soustředění, tak některé základní lze provádět v Nastavení -> Soustředění. Vytváření nových režimů Soustředění vak na jablečných hodinkách není možné.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více