Zavřít reklamu

Společnost Moleskine je proslulá zejména svými papírovými diáři a zápisníky, v její nabídce ale najdete také poměrně bohatou nabídku digitálních nástrojů. V jednom z našich předchozích článků jsme si představili aplikaci Timepage, dnes se blíže podíváme na digitální zápisník s názvem Moleskine Journey.

Vzhled

Jednou z předností a typických vlastností aplikací od Moleskine je jejich charakteristický design. Je velice jednoduchý, zároveň ale sofistikovaný a opravdu skvěle vypadající. Po spuštění aplikace vás uvítá trojice úvodních obrazovek, na které se vám ve stručnosti představí účel aplikace Moleskine Journey. K registraci můžete využít funkci Sign in with Apple. Po přihlášení / registraci následuje rychlé nastavení synchronizace a notifikací, a poté již můžete objevovat jednotlivé funkce aplikace. Hlavní stránka aplikace je rozdělena do sekcí – foto deník, deník pro zápisky, jídelníček, plánovač a cíle na daný den. Pro rychlé přidání obsahu slouží tlačítko “+” v pravém dolním rohu, v horní části najdete tlačítko pro změnu uspořádání a export, v levém horním rohu se pak nachází základní menu pro nastavení, předvolby, vyhledávání, synchronizaci, tipy nebo třeba vyhledávání.

Funkce

Moleskine Journey je digitální deník s bohatými možnostmi přidávání obsahu. Ke každému dni můžete přidat fotodokumentaci, klasický zápis, přehled toho, co jste měli k jídlu, plány do budoucna, případně si odškrtnout splněné cíle. Přidávání záznamů probíhá velice jednoduše a je otázkou několika málo klepnutí. Kromě textu a fotografií můžete k jednotlivým dnům přidávat i kresby a skici. Samozřejmostí je možnost změny tmavého a světlého motivu, import a export z a do jiných aplikací tohoto typu, možnost prohlížení historie i snadná a rychlá změna uspořádání vizuální stránky vašeho deníku. Deník můžete synchronizovat s Kalendářem ve vašem iPhonu a záznamy sdílet s jinými uživateli, případně je přenášet do jiných aplikací.

Závěrem

Obrovskou nevýhodou aplikace Moleskine Journey je příliš krátká bezplatná zkušební doba (pouze jeden týden) a prakticky nulová možnost bezplatného využívání aplikace (bez předplatného máte k dispozici pouze read-only režim). Po stránce vzhledu, funkcí a výkonu ale nelze Moleskine Journey absolutně nic vytknout. Předplatné aplikace Moleskine Journey činí 119 korun měsíčně, noví uživatelé mohou využít akce v podobě ročního plánu za 649 korun.

.