Zavřít reklamu

Co se týče pořizování zvukových záznamů, mají majitelé jablečných smartphonů k dispozici nativní aplikaci Diktafon. Pokud vám ale tento nástroj z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, nezbývá než se poohlédnout po některé z aplikací třetích stran. V dnešním díle našeho seriálu o iOS aplikacích si představíme Noted – tak trochu lepší diktafon.

Vzhled

Po svém spuštění vás Noted v krátkosti a přehledně seznámí se svými základními funkcemi, poté se přesunete na hlavní obrazovku aplikace. V jejím levém horním rohu se nachází tlačítko pro přechod do nastavení, v pravém horním rohu pak najdete tlačítka pro štítky a vytvoření nového sešitu. V horní části obrazovky se pak nachází panel pro vyhledávání, na hlavní stránce pak najdete vzorový sešit.

Funkce

Aplikace Noted umožňuje pořizování a úpravu klasických psaných poznámek, ale především nabízí pokročilé možnosti pořizování hlasových záznamů. Zvukový záznam můžete v Noted pořídit jak z mikrofonu vašeho iPhonu, tak i z jeho reproduktoru. V průběhu záznamu můžete v aplikaci zapisovat své vlastní poznámky, které se na obrazovce objeví spolu s údajem o čase, ve kterém jste začali poznámku pořizovat. Psané poznámky poté můžete upravit za pomoci nástrojů, které se zobrazí nad klávesnicí na spodní části displeje. K poznámkám lze přidávat štítky a přílohy. Noted dále nabízí funkci redukce šumu a zjednodušený ekvalizér. Základní verze aplikace je zdarma, ve verzi Noted+ získáte možnost změny motivů, exportu do PDF, inteligentní přehrávání, možnost přikládání dokumentů, pokročilé nastavení kvality záznamů, možnost archivace nebo třeba pokročilé možnosti sdílení. Noted+ vás vyjde na 349 korun ročně s týdenní bezplatnou zkušební lhůtou, nebo na 39 korun měsíčně s týdenní bezplatnou zkušební lhůtou.

Závěrem

Aplikaci Noted prakticky nelze nic vyčíst. Je ideálním pomocníkem pro přednášky, schůze či konference. Vše funguje tak, jak má, funkce v bezplatné verzi jsou naprosto dostačující, a placená verze vás nezruinuje.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více