Zavřít reklamu

Hodinky od kalifornského giganta by se daly označit za perfektní komunikátor, osobního fitness trenéra nebo nástroj pro jednoduchou navigaci. Produkt však disponuje na poměry hodinek opravdu velice kvalitním mikrofonem, ze kterého pořídíte poměrně dobře použitelné záznamy. Pokud chcete nejen na Apple Watch zvuk zaznamenat, tak můžete využít nativní řešení s názvem Diktafon. Ne každému však musí nutně vyhovovat. V tomto článku se tedy společně podíváme na várku aplikací, které nativní Diktafon skvěle zastoupí a v mnohém předčí.

Just Press Record

Aplikace Just Press Record je skvělým nástrojem jak pro ty, co nahrávají na denní bázi, tak i pro uživatele, kteří pořídí zvukový záznam jednou za čas. Na iPhonu, iPadu a Macu umí z jednotlivých hlasových záznamů převádět řeč na text, což se může hodit převážně při pořizování krátkých hlasových záznamů. Aplikace dokáže nahrávat jak v méně kvalitním formátu M4A, tak i ve formátu WAV, nechybí podpora externích mikrofonů nebo těch v Bluetooth sluchátkách. Záznamy se synchronizují skrze iCloud, máte k nim tedy přístup neustále a kdekoliv. Co se pak týče verze pro Apple Watch, na vašem zápěstí můžete záznamy pořizovat a přehrávat, aplikace také obsahuje jednoduchou komplikaci, po klepnutí na ni se spustí nahrávání.

Audio Recorder

Tento software pochází z dílny českého vývojáře a jedná se o velice zajímavou aplikaci. Kromě synchronizace nahrávek skrze iCloud nebo možnosti střihu zvuku můžete v Audio Recorderu označit jakoukoli část nahrávky a po značkách se posouvat. Samozřejmě nechybí povedená aplikace pro jablečné hodinky. Audio Recorder je sice zdarma, pro přístup ke všem funkcím však musíte aktivovat předplatné, které vám ve finále peněženku tolik neprovětrá. Konkrétně se jedná o částky 59 Kč na měsíc nebo 280 Kč na rok.

Dictaphone

Pokud hledáte kvalitní software pro rozpoznávání řeči v nahrávkách, Dictaphone je vhodným adeptem. Řeč z nahrávek totiž přepíše na text, a to jak z pořízených přímo aplikací, tak i z importovaných souborů. Text poté můžete samozřejmě upravovat. Ani u tohoto softwaru nechybí podpora pro Apple Watch. Dictaphone sice funguje zdarma, největším problémem však je, že nemůžete sdílet hlasové záznamy. Za mnohé funkce si musíte platit, a bohužel zde nelze zakoupit či předplatit rovnou plnou verzi – každou funkci musíte zakoupit zvlášť.

Noted․

Podrobnějšímu popisu Noted. se nyní nebudu věnovat, na našem magazínu jsme se totiž této aplikaci již věnovali. Jedná se o poznámkový blok, který však kromě poznámek podporuje pořizování hlasových záznamů, ve kterých si můžete označovat úseky a pohybovat se po nich. Na hodinkách kromě přidání komplikace na ciferník můžete nahrávat, přidávat značky a záznamy přehrávat. Záznamy poté můžete naprosto jednoduše exportovat. Abyste mohli využívat všechny funkce naplno, připravte si 39 Kč na měsíc nebo 349 Kč na rok.

.