Zavřít reklamu

Někdo nedá při plánování dopustit na klasické diáře, zápisníky a plánovače, jiný dává raději přednost jejich virtuálním verzím. Pro ty, kteří patří do druhé jmenované skupiny, máme dnes tip na pomocníka – je jím aplikace Opus One: Daily Planner.

Vzhled

Po prvním spuštění aplikace vás čeká krátké seznámení s jejími funkcemi a ovládáním a nabídka placené verze, poté se přesunete na hlavní obrazovku aplikace. Zde najdete náhled kalendáře pro aktuální měsíc, pod ním se nachází dva sloupce – jeden s úkoly na daný den, seřazenými podle priority, druhý s přehledem celodenních událostí. V levém horním rohu najdete tlačítko pro přechod do nastavení, vpravo nahoře zase lupu pro vyhledávání. Ve spodní části displeje se pak nachází tlačítka pro přidávání denních poznámek, ve středu obrazovky u seznamu úkolů můžete klepnutím na “+” přidat nový úkol a přiřadit mu prioritu.

Funkce

Aplikace Opus One: Daily Planner je všestranným virtuálním denním plánovačem. Je jen na vás, jakým způsobem se rozhodnete ji využívat – můžete si klasicky zadávat plánované události do kalendáře, aplikaci ale můžete využít také k tvorbě úkolů ve formě to-do listů, k zadávání poznámek a dalším účelům tohoto typu. Aplikace má velice přehledné a jednoduché uživatelské rozhraní, pohodlně se ovládá, a navíc patří mezi ty, které vám i v základní bezplatné verzi nabídnou dostatek funkcí. Prémiová verze vás vyjde na 109 korun měsíčně (s týdenní bezplatnou zkušební dobou), a v jejím rámci získáte synchronizaci napříč zařízeními, informace o aktuálním počasí spolu s předpovědí, širší možnosti přidávání příloh, bohatší možnosti při vytváření opakovaných událostí nebo třeba více nástrojů pro přizpůsobení.

.