Zavřít reklamu

Většina z nás nejspíše očekávala, že se v úvodu dnešní prezentace nejspíše dočkáme představení nových iPhonů. Opak je však pravdou, jelikož Apple představil nový iPad a iPad mini. Před pár minutami jsme se společně na našem magazínu podívali právě na představení nového iPadu (2021), nyní se společně podívejme na nový iPad mini (2021).

mpv-shot0183

Nový iPad mini (2021) se dočkal zbrusu nového designu. Ten se podobá iPadu Pro a ještě více iPadu Air. To znamená, že se dočkáme displeje přes celou přední obrazovku a „ostrého“ designu. Je k dispozici v celkově čtyřech barvách, a to v fialové, růžové, zlaté a vesmírně šedé. Nedočkali jsme se Face ID, ale klasického Touch ID, které je však samozřejmě umístěno v horním zapínacím tlačítku, stejně jako v případě iPadu Air. Zároveň je nové Touch ID až o 40 % rychlejší. Nový je také displej – konkrétně se jedná o Liquid Retina displej s úhlopříčkou 8.3″. Disponuje podporou Wide Color, True Tone a antireflektivní vrstvou, maximální jas pak dosahuje 500 nitů.

U designu ale rozhodně nekončíme – tím chci říct, že se nejedná o jedinou velkou změnu. Apple totiž i u nového iPadu mini nahrazuje zastaralý Lightning moderním USB-C konektorem. Díky němu zvládne tento nový iPad mini přenášet veškerá data až 10x rychleji, což ocení například fotografové a další. A když už jsme u těch fotografů, tak ti si mohou své fotoaparáty a kamery jednoduše připojit přímo k iPadu, pomocí USB-C. Z tohoto zmíněného konektoru mohou však těžit například i doktoři, kteří budou schopni připojit třeba ultrazvuk. Co se dále konektivity týče, tak nový iPad mini podporuje také 5G s možností stahovat až rychlostí 3.5 Gb/s.

Samozřejmě Apple nezapomněl ani na přepracovaný fotoaparát – konkrétně se zaměřil především na ten přední. Ten je nově ultra-širokoúhlý, má zorné pole až 122 stupňů a nabídne rozlišení 12 megapixelů. Z iPadu Pro si pak „mini“ přebral funkci Center Stage, která dokáže udržet uprostřed veškeré jedince, kteří se nachází v záběru. Tato funkce není k dispozici jen ve FaceTime, ale i v ostatních komunikačních aplikacích. Vzadu se pak iPad mini taktéž dočkal vylepšení – i zde se nachází 12 Mpx objektiv s podporou nahrávání ve 4K. Clonové číslo je f/1.8 a umí i Focus Pixels.

Mimo výše uvedených vylepšení nabízí iPad mini 6. generace také přepracované reproduktory. CPU je v novém iPadu mini až o 40 % rychlejší, GPU dokonce až o 80 % – konkrétně se jedná se o čip o A15 Bionic. Baterie by měla vydržet celý den, nechybí podpora Wi-Fi 6 a Apple Pencil. V balení pak najdete 20W nabíjecí adaptér a samozřejmě se jedná o nejrychlejší iPad mini v historii – no ještě aby ne. Nový iPad mini je zkonstruován ze 100% recyklovatelných materiálů. Cena startuje na 499 dolarech v případě verze s Wi-Fi, co se pak týče verze s Wi-Fi a 5G, tak zde bude cena větší.

mpv-shot0258
.