Zavřít reklamu

Stejně jako tomu bylo v případě 24“ iMacu, tak jde v pátek 21. května do prodeje i nový iPad Pro (2021). Apple však na informace o jeho schopnostech a dovednostech uvolnil embargo o den déle. Nyní už se začíná web plnit i unboxingy, prvními dojmy i recenzemi na tento profesionální tablet, který obsahuje stejný čip, jako nové počítače Applu. Samozřejmě je řeč o tom s označením M1. Pokud se pak podíváme na větší 12,9“ variantu, tak ta oproti menšími 11“ modelu vyniká ještě svým displejem, který je technologie micro-LED. Hodně se však hovoří i o kameře s funkcí centrování záběru. 

Podle magazínu The Verge byste si měli položit jedinou otázku: „Jak moc vám záleží na kvalitě displeje?“ Ta u většího modelu je totiž tak skvělá, že je uváděna jako ta nejlepší věc pro sledování obsahu hned po (dokonce) špičkové televizi. Vyjma displeje se samozřejmě líbí i rychlost s čipem M1 a funkce kamery, která na vás středí záběr. Nelíbí se ale její umístění, a především omezení plynoucí z iPadOS.

Gizmondo uvádí, že 12,9“ iPad Pro je doslova neuvěřitelné zařízení, které je tak výkonné, jak jen může vlastně být. Dokonce je prý o celý světelný rok dále než loňský model. Konstatování redakce je v tomto ohledu jasné: „Na trhu prostě není lepší tablet.“ Najdou se ale i drobné výtky. Ty směřují k výdrži baterie, která je o hodinu nižší než v loňském modelu, a opět už zmiňované umístění kamery či omezení plynoucí ze systému. Také proto prý není jednoznačná odpověď na otázku, zda se jedná o ideální stroj pro plnohodnotnou práci. CNBS zmiňuje hned v titulku, že se jedná o mimořádná stroj s mimořádným výkonem a displejem, ale pro většinu uživatelů je lepším řešením pořád jen iPad Air. Upgrade se totiž zaměřuje více na pokročilé uživatele, kteří používají iPad jako přenosný doplněk svého Macu. Má řadu funkcí, které sice v iPadu Air nedostanete, ale redaktor si stojí za náorem, že Air, který je o poznání levnější, bude pro většinu lidí lepším řešením.

apple_ipad-pro-spring21_ipad-pro-magic-keyboard-2up_04202021

Egadget má několik výtek k výkonu čipu M1 a poznamenává, že posun není tak obrovský, jak byste ho čekali. A v tom je možná ten problém, protože všichni mají očekávání veliká. U stejného procesu exportu videa byl na loňském modelu naměřen čas 14 minut a 20 sekund, novinka byla ve stejném procesu jen o 8 sekund rychlejší. ZD Net se vyjadřuje zejména k paměti RAM, který měl k dispozici model s 16 GB. Podle očekávání tak iPad nemusí znovu načítat ani aplikace ani webové stránky v Safari. Vše je hned připraveno k práci bez nutnosti refreše. 

.