Zavřít reklamu

Společnost Samsung představila v únoru trio nových smartphonů vrcholného portfolia řady Galaxy S. I když je tím nejvybavenějším modelem Galaxy S22 Ultra, specifikací kamerám iPhonu 13 Pro (Max) je blíže prostřední s přídomkem Plus. Zde tak najdete porovnání rozsahu přiblížení obou těchto zařízení. 

Oba mají tři objektivy, oba je mají rozdělené na širokoúhlý, ultraširokoúhlý a teleobjektiv. Jejich specifikace se ale pak samozřejmě liší, a to především v MPx a cloně. Když se pak podíváme na odstupňování přiblížení, tak Galaxy S22+ nabídne 0,6, 1 a 3× zoom, iPhone 13 Pro Max pak 0,5, 1 a 3× zoom. První však vede v digitálním přiblížení, kdy se dostane až na to třicetinásobné, iPhone poskytuje maximálně 15× digitální přiblížení. Jak ale jistě tušíte, takový výsledek není pěkný ani z jednoho zařízení. 

Specifikace fotoaparátů: 

Galaxy S22+

  • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx, f/2,2, úhel záběru 120˚   
  • Širokoúhlý fotoaparát: 50 MPx, OIS, f/1,8  
  • Teleobjektiv: 10 MPx, 3× optické přiblížení, OIS, f/2,4  
  • Přední fotoaparát: 10 MPx, f/2,2  

iPhone 13 Pro Max

  • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx, f/1,8, úhel záběru 120˚   
  • Širokoúhlý fotoaparát: 12 MPx, OIS s posuvem snímače, f/1,5  
  • Teleobjektiv: 12 MPx, 3× optické přiblížení, OIS, f/2,8  
  • LiDAR skener  
  • Přední fotoaparát: 12 MPx, f/2,2

První fotografie je vždy pořízena ultraširokoúhlým fotoaparátem, následuje širokoúhlý, teleobjektiv a čtvrtý snímek je maximální digitální přiblížení (jen pro ilustraci, protože takové snímky samozřejmě nejsou použitelné). Přítomné fotografie jsou pro potřeby webu zmenšeny, ale jsou bez jakékoli dodatečné editace. V plném rozlišení si je můžete prohlédnout zde.

Ani jeden z telefonů si nemá příliš co vyčítat. Díky své vyšší cloně má teleobjektiv mírné problémy v tmavých plochách, kdy jednoduše slévá barvy a tím se ztrácejí detaily přítomné detaily, i když je na to model Galaxy S22+ díky své cloně o něco lépe. Je zde vidět mírně jiné podání barev, ale jaký výsledek je líbivější je čistě subjektivní dojem.

V obou případech bylo foceno nativními aplikacemi fotoaparátu, se zapnutým automatickým HDR. Podle metadat jsou výsledné fotografie z Galaxy S22+ v případě použití teleobjektivu o velikosti 4000 × 3000 pixelů, v případě iPhonu 13 Pro Max pak 4032 × 3024 pixelů. První řečený má ohniskovou délku 7 mm, druhý pak 9 mm. 

iPhone 13 Pro Max lze zakoupit například zde

Samsung Galaxy S22+ lze zakoupit například zde

.