Zavřít reklamu

Od představení nové řady jablečných telefonů iPhone 13 nás dělí zhruba dva měsíce. Přesně z tohoto důvodu se mezi jablíčkáři šíří stále více úniků a spekulací, které se věnují případným novinkám a změnám, jež nové telefony nabídnou. Aby toho nebylo málo, začala se dnes v Číně šířit nová spekulace. Podle ní iPhone 13 nabídne rychlejší 25W nabíjení.

Loňská generace iPhone 12 si poradí s maximálně 20W nabíjením prostřednictvím originálního adaptéru. Samozřejmě lze pro takzvané rychlonabíjení použít i výkonnější adaptér (například od MacBooku Air/Pro), avšak i v takovém případě je iPhone limitován na zmiňovaných 20 W. To by se každopádně mohlo velice brzy změnit. Zároveň však musíme upozornit na jeden fakt. Nárůst pouhých 5 W nepředstavuje žádnou zázračnou změnu, která by znatelně změnila požitek z každodenního dobíjení telefonu. Navíc řada konkurenčních modelů s operačním systémem Android tuto hodnotu dokáže již delší dobu i překročit. Například současná vlajková loď od Samsungu, Galaxy S21, už dokonce 25W nabíjení podporuje.

V případě iPhonů 13 by 25W nabíjení mělo přijít z jednoduchého důvodu. Konkrétně by totiž mělo dojít k rozšíření baterie a v případě modelů Pro k příchodu lepšího LTPO OLED displeje se 120Hz obnovovací frekvencí, což samozřejmě představuje větší náročnost na samotný akumulátor. V takovém případě by 5W nárůst dával menší smysl pro zachování stejného času pro potřebné dobití zařízení.

iPhone 13 Pro koncept
Povedený render iPhonu 13 Pro Zdroj: youtube.com

Letošní řada by se nadále měla pochlubit menším výřezem a lepšími fotoaparáty. Apple je každopádně dlouhodobě kritizován za pomalé nabíjení telefonů, v čemž je konkurence zkrátka na míle daleko. Zdali se spekulace potvrdí je prozatím samozřejmě nejasné. Žádný respektovaný zdroj ani leaker totiž rychlejší nabíjení nezmínil. Nová generace jablečných telefonů by se však měla odhalit již během září, přičemž nejčastěji se hovoří o třetím zářijovém týdnu. Díky tomu bychom mohli relativně brzy vědět, jak to s novinkami vlastně bude.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více