Zavřít reklamu

Jestliže se řadíte mezi milovníky Applu a bedlivě sledujete novinky okolo této společnosti, především tedy o iPhonu 13, tak vám jistě neunikly nejrůznější predikce. Podle nich by novinka měla nabídnout lepší fotoaparáty, zmenšení horního výřezu, modely Pro se dočkají 120Hz ProMotion displeje a řady dalších vychytávek. Již dříve navíc analytici z Wedbush s odvoláním na zdroje z dodavatelského řetězce zmínili, že se Apple ještě chystá navýšit maximální kapacitu z 512 GB na 1 TB, což je prozatím k dispozici pouze u iPadu Pro.

Maximální úložiště a prodeje

Tyto zprávy ale už v červnu vyvrátili analytici ze společnosti TrendForce, podle kterých si iPhone 13 zachová stejné možnosti úložiště jako loňský model iPhone 12. Z této perspektivy by maximální hodnota tedy měla znovu dosahovat zmiňovaných 512 GB. Následně se k této situaci nikdo relevantní nevyjádřil. Nyní o sobě každopádně znovu nechává znát Wedbush, který si stojí za svou prvotní predikcí. Dokonce jsou si analytici tentokrát s tvrzením o 1TB úložišti ještě jistější. Změna se samozřejmě bude týkat modelů iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. Tentokrát ještě dodali, že se letos dočkáme příchodu LiDAR senzoru na všechny modely, včetně nejmenšího a nejlevnějšího iPhonu 13 mini.

Povedený render iPhonu 13 Pro:

Anylytici z Wedbush nadále zmínili ještě další vcelku zajímavé informace, které se týkají prodejů letošní řady jablečných telefonů. Ta by měla být zhruba o něco málo populárnější než loňská generace, přičemž firmy z dodavatelského řetězce Applu počítají s prodejem zhruba 90 až 100 milionů kusů. Před představením iPhonu 12 přitom šlo „jen“ o 80 milionů kusů. Je ale nutné zohlednit, že před rokem se svět potýkal se silnou vlnou epidemie onemocnění covid-19.

Termín představení

Ani letos se to ale bohužel neobejde bez komplikací. Virus způsobující zmiňované onemocnění totiž mutuje, což opět způsobuje řadu závažných problémů. Aby toho nebylo málo, tak se svět navíc potýká s globálním nedostatkem čipů. Je tedy jen otázkou času, kdy problém zasáhne i Apple a projeví se na jeho prodejích. I přesto se každopádně počítá s tradičním zářijovým představením iPhonů 13. Podle Wedbush by se konference měla odehrát v třetím týdnu v září.

Rozloučení s modelem mini

Již poměrně brzy se nám tedy představí čtveřice nových iPhonů. Konkrétně se tedy bude jednat o iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Prakticky by se dalo říct, že se jedná o stejnou sestavu, se kterou se Apple vytáhl i vloni. Rozdílem ale je, že tentokrát uvidíme model mini naposled. iPhonu 12 mini se totiž v prodejích vůbec nedaří a nedokázal ani naplnit představy společnosti. Z tohoto důvodu se gigant z Cupertina rozhodl pro poměrně razantní krok. V příštím roce už s tímto drobečkem nepočítá.

iPhone 12 mini

Namísto toho Apple přejde na odlišný prodejní model. Stále se bude prodávat čtveřice telefonů, avšak tentokrát pouze ve dvou velikostech. Ve velikosti 6,1″ můžeme očekávat iPhone 14 a iPhone 14 Pro, kdežto pro milovníky větších obrazovek tady bude 6,7″ iPhone 14 Pro Max a iPhone 14 Max. Nabídka tedy bude vypadat následovně:

  • iPhone 14 & iPhone 14 Pro (6,1″)
  • iPhone 14 Max & iPhone 14 Pro Max (6,7″)
.