Zavřít reklamu

Nový iPhone 14 Pro (Max) disponuje řadou skvělých novinek, z nichž jednoznačně vyčnívá nasazení průstřelu s označením Dynamic Island. Určitě bychom ale neměli zapomínat na použití novějšího čipsetu Apple A16 Bionic, který se v případě letošní generace stal exkluzivní vychytávkou pro modely Pro. Nový čip si zakládá na 4nm výrobním procesu a celkově má výkon posunout na zcela novou úroveň.

Jablečné čipy jsou celosvětově známé díky svému výkonu. Ostatně ne nadarmo se říká, že je Apple v oblasti mobilních čipsetů o několik kroků napřed před svou konkurencí. Ve finále to však není jen o surovém výkonu jako takovém, jako i o celkové optimalizaci hardwaru a softwaru. A právě v tomto má Apple obrovskou výhodu. Pro své telefony totiž vyvíjí nejen vlastní čipy, ale i operační systém (iOS), díky čemuž je dokáže jednoduše provázat a zajistit jejich bezchybnou funkčnost. To ostatně potvrzují i nejnovější testy výkonu. Podle nich se totiž nový iPhone 14 Pro Max postavil do role nejlepšího herní telefonu!

iPhone 14 Pro Max a gaming

Jak už jsme zmínili výše, iPhone 14 Pro Max je vybaven zbrusu novým čipem Apple A16 Bionic, který jde ruku v ruce 6GB operační pamětí. Na herní výkon tohoto zařízení si rovnou posvítil známý YouTube kanál Golden Reviewer, který se věnuje zejména výkonu mobilních telefonů v oblasti gamingu. Tento tvůrce pravidelně testuje nejrůznější modely při hraní populární hry Genshin Impact. U té konkrétně monitoruje průměrný počet snímků za sekundu, průměrnou spotřebu, FPS na watt a teplotu. Kanál následně na základě jednotlivých výsledků skládá tabulku nejlepších zařízení pro gaming, která je tvořena nejrůznějšími telefony a tablety.

Podle aktuálního testu telefonu Apple iPhone 14 Pro Max si žebříček našel nového krále pro gaming z hlediska chytrých telefonů. V seznamu je nový iPhone konkrétně až na druhém místě, respektive až za iPadem mini 6 (s čipem Apple A15 Bionic). Na třetím místě se pak nachází Xiaomi 12S Ultra, na čtvrtém iPhone SE 2022. Čtvrté místo v podání iPhonu SE (3. generace) mnoho lidí překvapilo, avšak má to své jednoduché odůvodnění. Displej tohoto telefonu je totiž podstatně menší, díky čemuž zařízení nepotřebuje vykreslovat tolik pixelů, jako v případě tradičních telefonů. Fanoušci se však pozastavili nad rozdíly mezi iPhonem 14 Pro Max a Xiaomi 12S Ultra. Přestože jablečný zástupce vede z hlediska počtu snímků za sekundu, tak je o 4,4 °C teplejší než telefon Xiaomi. Model Xiaomi 12S Ultra se totiž pyšní propracovaným systémem chlazení, který se stal jednou z největších benefitů tohoto smartphonu. Kompletní tabulku si můžete prohlédnout níže.

iPhone 14 Pro gaming

Jsou iPhony nejlepší herní telefony?

Na základě zmiňovaných výsledků se ještě nabízí jedna zajímavá otázka. Jsou iPhony nejlepšími telefony pro hraní videoher? Na to bohužel neexistuje jednotná odpověď. Je totiž nutné si uvědomit, že test proběhl pouze v rámci jedné hry – Genshin Impact – zatímco výsledky v případě jiných titulů se mohou mírně odlišovat. I přesto však platí, že výkon jablečných telefonů je zkrátka nezpochybnitelný a hravě si tak poradí s nejrůznějšími operacemi – ať už jde o gaming či jiné nástroje.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.