Zavřít reklamu

Nová řada iPhone 14 pomalu klepe na dveře. Apple totiž nové generace jablečných telefonů představuje tradičně vždy v září. Není se proto čemu divit, že se mezi jablíčkáři šíří množství nejrůznějších úniků a spekulací, kterém nás informují o možných novinkách nové řady. Podle všeho si pro nás cupertinský gigant připravil řadu skutečně zajímavých změn. Velmi často se hovoří například o příchodu o poznání lepšího fotoaparátu s větším rozlišením senzoru, o odstranění horního výřezu nebo o zrušení modelu mini a jeho nahrazení větší verzí iPhone 14 Max/Plus.

Součástí spekulací jsou také zmínky o úložišti. Některé zdroje totiž uvádějí, že se Apple chystá rozšířit možnosti svých jablečných telefonů a modely Pro obdarovat až 2 TB paměti. Samozřejmě za takovouto verzi si budeme muset připlatit a rozhodně to nebude málo. Na druhou stranu se také otevírá diskuze o tom, zda nás Apple i letos překvapí změnami v oblasti základního úložiště. Prozatím to tak ale bohužel nevypadá.

Základní úložiště iPhone 14

Prozatím to vypadá poměrně jednoznačně – iPhone 14 bude začínat se 128GB úložištěm. Prozatím totiž neexistuje důvod k tomu, aby Apple základ svých jablečných telefonů jakkoliv navyšoval. To se ostatně stalo teprve vloni, kdy jsme se dočkali přechodu ze 64 GB na 128 GB. A musíme zcela upřímně uznat, že tato změna přišla vcelku pozdě. Možnosti chytrých telefonů se totiž raketovým tempem posouvají vpřed. Výrobci se navíc v posledních letech zaměřují především na kvalitu fotek a videí, které tak pochopitelně zabírají více místa a žádají si větší úložiště. Zaplnit například 64GB iPhone 12 4K videem při 60 snímcích za sekundu proto není vůbec nic náročného. Z tohoto důvodu většina výrobců u svých vlajkových lodí přešla na 128GB úložiště, zatímco Apple s touto změnou víceméně vyčkával.

Jestliže tato změna přišla teprve v loňském roce, je velice nepravděpodobné, že by se Apple nyní rozhodl současné rozpoložení jakkoliv měnit. Ba naopak. Jak známe cupertinského giganta a jeho přístup k těmto změnám, můžeme spíše počítat s tím, že si s navýšením počkáme o něco déle, než tak učiní konkurence. V tomto případě už ale velmi předbíháme dobu. Další navyšování úložiště u základních modelů totiž jen tak hned nepřijde.

Apple iPhone
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Jaké změny přinese iPhone 14

V závěru si ještě pojďme posvítit na to, co naopak od iPhonů 14 očekávat můžeme. Jak už jsme zmínili výše, nejčastěji se hovoří o odstranění pověstného výřezu, který se stal trnem v patě pro řadu fanoušků. Tentokrát jej má gigant nahradit dvojitým průstřelem. Je ale nutné zmínit, že se také objevují spekulace o tom, že se touto změnou pochlubí pouze modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Co se týče očekávaných změn souvisejících s fotoaparátem, v tomto ohledu má Apple po letech upustit od 12Mpx hlavního senzoru a nahradit jej větším, 48Mpx senzorem, díky čemuž bychom se mohli dočkat ještě lepších fotografií a hlavně 8K videa.

Samozřejmostí je také příchod výkonnějšího čipu Apple A16 Bionic. Řada věrohodných zdrojů se ale shoduje na poměrně zajímavé změně – nového čipsetu se totiž dočkají pouze modely Pro, zatímco základní iPhony se budou muset spokojit s loňskou verzí Apple A15 Bionic. Zároveň se ještě spekuluje o odstranění fyzického slotu na SIM kartu, zmiňovaném zrušení modelu mini a o ještě lepším 5G modemu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více