Zavřít reklamu

Chcete-li trochu usedlejší podobu počítače iMac s M1 čipem, musíte sáhnout po jeho stříbrném zbarvení. Modrá, zelená, růžová, žlutá, oranžová a fialová jsou sice líbivější, ale například do korporátu se moc nehodí. Mnohým tak ve výčtu barev jistě chybí vesmírně šedá, kterou disponoval iMac Pro. A i když se vám už líbí samotná barva, nemusíte být spokojeni s bílými rámečky. Je zde ale řešení.

I když se nový design počítače iMac s M1 čipem povětšinou líbí, největší kontroverze budí bílý rámeček displeje a tzv. „brada“. Jde sice spíše o šedou, ale i tak zejména těm uživatelům, kteří pracují s grafikou, nemusí vyhovovat. Černá kolem displeje má své opodstatnění – absorbuje světlo a při sledování obrazovky v podstatě mizí jeho viditelnost. Bílé rámečky naopak odrážejí světlo do vašich očí a snižují zjevný kontrast displeje. Magazín 9to5Mac dokonce uskutečnil anketu, ve které 53 % zúčastněných vidí v bílé jasný problém.

Dobrou zprávou ale je, že již nyní existuje řešení – rámeček si můžete „přebarvit“ pomocí skinu od známé společnost dbrand. Skin z 3M vinylu, který dbrand nabízí, se snadno aplikuje a nezanechá žádné zbytky po lepidle, pokud se jej rozhodnete v budoucnu odstranit. Samozřejmě je zde ale i decentní problém – nepříliš lidová cena. I když je doprava zdarma, a to i do České republiky, tak za samotný skin, který zakryje pouze bílé rámečky na iMacu, zaplatíte 49,95 dolarů (cca 1 100 Kč).

„/]

Za 59,95 dolarů (tedy cca 1 300 Kč) si pak můžete zakoupit i skin, který překryje nejen rámeček, ale i bradu. Finálním řešením je pak celý černý skin, kterým můžete svůj nový iMac oblepit kolem dokola. Doslova. Vyjde ale už na závratných 499,95 dolarů (cca 11 tisíc Kč). Aktuálně probíhají předprodeje skinů dbrand, začít doručovat se mají během června. Objednávat je můžete přímo na stránkách výrobce.

.