Zavřít reklamu
iWant

U iPhonu X se objevil problém s displejem, který se nerozsvěcí v případě příchozích hovorů

iWant

V posledních týdnech se na webu začínají množit informace o problému, se kterým se potýkají někteří majitelé iPhonu X. Jak je možné se dočíst na několika internetových fórech, ať už jde o reddit či oficiální internetové fórum podpory společnosti Apple, uživatele trápí nemožnost přijmout příchozí hovor, neboť se jim při zvonění nerozsvítí displej telefonu a nejde s ním tak jakkoliv zacházet. Problém je očividně natolik rozšířený, že jej zaregistrovali i v Applu a v současné době jej prý nějakým způsobem řeší.

Problém s nemožností vzít příchozí hovor se poprvé objevil v prosinci loňského roku. Od té chvíle jsou o něm zmínky na webu. Projevy mohou být různé. Některým uživatelům se displej telefonu nerozsvítí vůbec, jiným to trvá 6 až 8 vteřin do doby, než se displej rozsvítí a příchozí hovor je možné přijmout. Na oficiálních fórech společnosti Apple radí postiženým uživatelům všechny možné metody, které by mohly toto chování odstranit. Jak se však ukázalo, žádná z nich nemá dlouhodobější efekt.

Kompletní obnova zařízení tento problém řeší, ovšem jen dočasně, neboť se nereagující displej za pár dní objeví znovu. Není ani jasné, zda-li jde o softwarovou či hardwarovou chybu. Některým uživatelům se tento problém objevil i na zcela novém vyměněném telefonu. S touto chybou by mohl být spojený také problém s fungováním proximity senzoru, který si v mnohých případech také údajně dělá co se mu zachce a nereaguje na odložení telefonu od tváře svého uživatele. Společnost Apple v současné době prověřuje zprávy o těchto problémech. Žádné konkrétní řešení však známe není. Zaregistrovali jste na svém iPhonu X také problémy s nezapínajícím se displejem, či nereagujícím proximity senzorem?

Zdroj: 9to5mac