Zavřít reklamu

Problémy v iOS 16 jsou i nadále aktuální věcí, a to i přesto, že je tady s námi tento systém již několik dlouhých týdnů. Dobrou zprávou každopádně je, že se Apple postupně v rámci aktualizací snaží veškeré problémy řešit, některé však stále přetrvávají. V tomto článku se tak společně podíváme na 5 nejčastějších problémů, které jsou spojené s iOS 16, a jakým způsobem je můžete vyřešit.

Zasekávání klávesnice

Asi nejvíce rozšířeným problémem, který však nelze spojovat pouze s iOS 16, je zasekávání klávesnice. Pravdou je, že se zasekávání klávesnice u mnohých uživatelů projevuje po instalaci každé velké aktualizace. Konkrétně tento problém poznáte tak, že chcete psát nějaký text, klávesnice přestane reagovat, po pár sekundách se vzpamatuje, a dokonce případně dopíše vše, co jste psali. Řešení je velmi jednoduché – stačí resetovat slovník klávesnice, což učiníte v Nastavení → Obecné → Přenést nebo resetovat iPhone → Resetovat → Obnovit slovník klávesnice.

Displej nereaguje

Mnoho uživatelů si po instalaci iOS 16 stěžovalo na to, že jim v určitých situacích jednoduše přestane reagovat displej. Může se zdát, že je to problém displeje, ve skutečnosti ale nejčastěji dochází k zamrznutí celého systému, který nereaguje na žádný vstup. V takové situaci stačí buď pár desítek sekund počkat, a pokud čekání nepomůže, tak musíte provést vynucený restart iPhonu. Nejedná se o nic složitého – stačí stisknout a pustit tlačítko pro zvýšení hlasitosti, následně stisknout a pustit tlačítko pro snížení hlasitosti, a poté držet boční tlačítko do doby, až se na displeji objeví startovací obrazovka s .

iphone vynucený restart

Nedostatek místa v úložišti pro aktualizaci

Máte již nainstalovaný iOS 16 a snažíte se jej aktualizovat na další verzi? Pokud ano, možná jste se ocitli v situaci, kdy vám aktualizační sekce píše, že nemáte k dispozici dostatek místa v úložišti, a to i přesto, že dle správce úložiště máte volného místa dost. V tomto ohledu je nutné zmínit, že vždy musíte mít minimálně dvojnásobně více volného místa, než kolik je velikost aktualizace. Pokud vám tedy aktualizační sekce píše, že má aktualizace 5 GB, musíte mít reálně v úložišti volných alespoň 10 GB místa. Nemáte-li dostatek místa v úložišti, tak musíte odstranit nepotřebná data, s čímž vám pomůže článek, který přikládám níže.

Špatná výdrž na jedno nabití

Jak už to tak po instalaci velké aktualizace bývá, tak se najdou uživatelé, kteří si stěžují na špatnou výdrž iPhonu na jedno nabití. V naprosté většině případech se výdrž po několika dnech srovná, jelikož systém v prvních hodinách a dnech provádí na pozadí nespočet úkonů, které jsou s aktualizací spojené. Pokud však máte problémy s výdrží už delší dobu, mohly by vás zajímat tipy, pomocí kterých můžete výdrž jednoduše prodloužit. Takové tipy najdete ve článku, který přikládám níže – rozhodně stojí za to.

Ostatní problémy

V případě, že jste si pořídili nejnovější iPhone 14 (Pro), tak jste se dost možná v iOS 16 setkali s mnoha dalšími problémy, které nejsou v tomto článku obsaženy. Může se jednat například o nefunkční fotoaparát, nemožnost připojení CarPlay, špatně fungující AirDrop, nefunkční aktivaci iMessage a FaceTime a další. Je však nutné zmínit, že právě tyto problémy řeší nejnovější aktualizace iOS 16. Je tedy nutné si zkontrolovat, že máte váš iPhone aktualizovaný na nejnovější dostupnou verzi operačního systému, což učiníte v Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru.

.