Zavřít reklamu

Kdybychom řekli, že novější iPhony hrají špatně, tak bychom lhali. Když mezi sebou porovnáme zvuk například iPhonu 11 Pro a iPhonu 5s, tak zjistíme, že Apple i po stránce zvuku ušel za ta léta opravdu dlouhou cestu. Jablečná společnost na kvalitu reproduktorů dbá jak u iPhonů a iPadů, tak také u Maců a vlastně u všech ostatních zařízení. Na iPhonu lze hlasitost médií jednoduše ovládat pomocí dvou tlačítek na boku zařízení, kdy jedno z nich slouží k zesílení a druhé k zeslabení hlasitosti. Čas od času se ale můžete dostat do situace, kdy hlasitost vašeho iPhonu jednoduše nedostačuje, a to ani poté, co ji nastavíte na možné maximum.

Pokud hlasitost vašeho iPhonu nedostačuje vašim požadavkům, tak máte dvě možnosti, pomocí kterých můžete hlasitost zvýšit. První možností je pořízení externího reproduktoru, který v dnešní době zakoupíte v kdejakém obchodě za pár stovek korun. Tato možnost je samozřejmě nejideálnější. Co však dělat, pokud externí reproduktor nevlastníte a kupovat jej nechcete? V tom případě přichází na řadu druhá možnost. V rámci iOS totiž existuje nastavení, pomocí kterého můžete maximální hlasitost iPhonu ještě o něco zvýšit. Nebude se samozřejmě jednat o bůhvíjaký skok a zařízení nezačne hrát dvakrát tak hlasitěji, rozdíl však ale rozhodně poznáte.

S pomocí tohoto triku bude váš iPhone hrát hlasitěji

Jak už nejspíše tušíte, tak se v Nastavení iOS samozřejmě nenachází žádná skrytá funkce s názvem Hraj hlasitěji, díky které by se zařízení mohlo stát hlasitějším. Abychom byli konkrétní, tak je nutné si pohrát s ekvalizérem. Chcete-li tedy docílit toho, aby váš iPhone hrál hlasitěji, tak stačí, abyste se drželi tohoto postupu:

 • Nejprve je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku Hudba, kterou rozklikněte.
 • V této sekci nastavení poté sjeďte opět níže, konkrétně ke kategorii Přehrávání, kde klepněte na Ekvalizér.
 • Zobrazí se nespočet různých předvoleb ekvalizéru – každá možnost svým způsobem ovlivní chování reproduktorů.
 • Pokud chcete na vašem iPhonu docílit vyšší hlasitosti, tak stačí, abyste níže zaškrtnuli předvolbu Noční poslech.
 • Poté, co tuto možnost zvolíte, tak se můžete vrátit k přehrávání hudby, jejíž projev bude o něco hlasitější.

Jak už jsem zmínil výše, tak rozhodně nečekejte, že by se iPhone najednou proměnil v bezdrátový reproduktor s výkonem několik stovek wattů. Tímto trikem sice lze lehce zvýšit hlasitost iPhonu a můžete poznat rozdíl, každopádně nemějte zbytečně velká očekávání. Pokud vám nastavený ekvalizér nebude vyhovovat, tak jej samozřejmě nezapomeňte s využitím výše uvedeného postupu deaktivovat.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Děkuji hoši, už jsem si myslel, že u nás ve firmě, při projednávání různých důležitých věcí neuslyším mého milovaného Eda Sheerana z Jablíčka 11 Pro Max. Nemám totiž žádná sluchátka. Děkuji, Váš PK

  Ahoj, mám trošku problém se zvukem ve sluchátkách na mém iPhonu. Zatím jsem nenašel žádné přijatelné řešení, tak se jdu zeptat sem. Mám bezdráty, a když je připojím k iPhonu tak hrají dost nahlas i když jsem to na iPhonu nastavil na nejmíň. Na těch sluchátkách nejde upravovat hlasitost. Je nějaká zkratka nebo prostě něco co ty sluchátka může ztišit? Díky

  Zdravím. Mám trochu problém v jedné věci. Iphone X, BT noname sluchátka. Spárování sluchátek bez problémů, iphone je vidí, nastaví a poté hlásí připojeno. Když chci sluchátka použít, vyndám je z nabíjecího pouzdra, bvrazím do uší, pěkně mi řeknou že jsou s iphonem propojené. Ale zvuk z nich nevyloudím ani za boha. Pokud ale připojím originál APPLE BT, tak je vše v pohodě. A dál si nevím rady..

celý text

Čtěte více.