Zavřít reklamu

Kdybychom řekli, že novější iPhony hrají špatně, tak bychom lhali. Když mezi sebou porovnáme zvuk například iPhonu 11 Pro a iPhonu 5s, tak zjistíme, že Apple i po stránce zvuku ušel za ta léta opravdu dlouhou cestu. Jablečná společnost na kvalitu reproduktorů dbá jak u iPhonů a iPadů, tak také u Maců a vlastně u všech ostatních zařízení. Na iPhonu lze hlasitost médií jednoduše ovládat pomocí dvou tlačítek na boku zařízení, kdy jedno z nich slouží k zesílení a druhé k zeslabení hlasitosti. Čas od času se ale můžete dostat do situace, kdy hlasitost vašeho iPhonu jednoduše nedostačuje, a to ani poté, co ji nastavíte na možné maximum.

Pokud hlasitost vašeho iPhonu nedostačuje vašim požadavkům, tak máte dvě možnosti, pomocí kterých můžete hlasitost zvýšit. První možností je pořízení externího reproduktoru, který v dnešní době zakoupíte v kdejakém obchodě za pár stovek korun. Tato možnost je samozřejmě nejideálnější. Co však dělat, pokud externí reproduktor nevlastníte a kupovat jej nechcete? V tom případě přichází na řadu druhá možnost. V rámci iOS totiž existuje nastavení, pomocí kterého můžete maximální hlasitost iPhonu ještě o něco zvýšit. Nebude se samozřejmě jednat o bůhvíjaký skok a zařízení nezačne hrát dvakrát tak hlasitěji, rozdíl však ale rozhodně poznáte.

S pomocí tohoto triku bude váš iPhone hrát hlasitěji

Jak už nejspíše tušíte, tak se v Nastavení iOS samozřejmě nenachází žádná skrytá funkce s názvem Hraj hlasitěji, díky které by se zařízení mohlo stát hlasitějším. Abychom byli konkrétní, tak je nutné si pohrát s ekvalizérem. Chcete-li tedy docílit toho, aby váš iPhone hrál hlasitěji, tak stačí, abyste se drželi tohoto postupu:

  • Nejprve je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku Hudba, kterou rozklikněte.
  • V této sekci nastavení poté sjeďte opět níže, konkrétně ke kategorii Přehrávání, kde klepněte na Ekvalizér.
  • Zobrazí se nespočet různých předvoleb ekvalizéru – každá možnost svým způsobem ovlivní chování reproduktorů.
  • Pokud chcete na vašem iPhonu docílit vyšší hlasitosti, tak stačí, abyste níže zaškrtnuli předvolbu Noční poslech.
  • Poté, co tuto možnost zvolíte, tak se můžete vrátit k přehrávání hudby, jejíž projev bude o něco hlasitější.

Jak už jsem zmínil výše, tak rozhodně nečekejte, že by se iPhone najednou proměnil v bezdrátový reproduktor s výkonem několik stovek wattů. Tímto trikem sice lze lehce zvýšit hlasitost iPhonu a můžete poznat rozdíl, každopádně nemějte zbytečně velká očekávání. Pokud vám nastavený ekvalizér nebude vyhovovat, tak jej samozřejmě nezapomeňte s využitím výše uvedeného postupu deaktivovat.

.