Zavřít reklamu

Jak jistě víte, tak se v pravé horní části obrazovky vašeho Macu či MacBooku může nacházet aktuální údaj o čase, popřípadě společně s datem a názvem dne. Osobně mi však nevyhovuje, že když na tuto možnost klepnu, tak se zobrazí pouze nic neříkající nastavení. Čas od času potřebuji jednoduše a rychle zjistit určitý den v kalendáři, avšak nechce se mi kvůli tomu otevírat nativní aplikace Kalendář, kde bych údaj, jenž potřebuji, hledal.

Proto jsem se rozhodl najít aplikaci, která by mi do horní lišty zprostředkovala údaj o dnešním datu, společně s malým a jednoduchým kalendářem, který se objeví po klepnutí. Netrvalo to dlouho a v hledání jsem byl úspěšný. Vyzkoušel jsem hned několik aplikací, které se chovaly vesměs podobně. Většina těchto aplikací však funguje jen po omezenou dobu a vy si je poté musíte koupit. Ne, že by mi dělalo problém si čas od času koupit nějakou placenou aplikaci, ba naopak rád podpořím vývojáře, avšak v tomto případě, kdy jsem požadoval opravdu jednoduchou věc, jsem se rozhodl, že za aplikaci platit nechci. Po chvilce hledání a testování jsem objevil aplikaci s názvem Itsycal, která naprosto splňuje vše, co jsem požadoval, a ještě možná o trochu více.

Aplikace Itsycal je tedy k dispozici naprosto zdarma. Po její instalaci se vám v horní liště objeví malá ikonka s názvem dnešního dne. Nastavit si však samozřejmě můžete také mnou požadovanou možnost pro zobrazení konkrétního data. Kompletní nastavení aplikace můžete zobrazit tak, že na Itsycal v horní liště klepnete, a poté v pravém dolním rohu rozkliknete ikonu ozubeného kolečka, kde z rozbalovacího menu vyberete možnost Preferences… Zde si můžete jednak v sekci General nastavit obecné chování aplikace, tedy například automatické spuštění po přihlášení, apod. Zajímavá je možnost, díky které si můžete nechat v Itsycal zobrazit události z vašich kalendářů. V sekci Appearance si poté můžete nastavit již zmíněnou možnost pro zobrazení data a měsíce, popřípadě si můžete nastavit také vlastní formát pro zobrazení data. Itsycal se dokonce přizpůsobí i vzhledu vašeho systému – pokud máte aktivní tmavý režim, bude prostředí Itsycal tmavé (a naopak). Osobně si práci na Macu bez Itsycal neumím představit a beru jej jakožto „nativní“ funkci operačního systému macOS, ačkoliv ní samozřejmě není.

.