Zavřít reklamu

V rámci včerejší konference s vyhlášením finančních výsledků společnosti Apple za červnový kvartál letošního roku Tim Cook oznámil, že prodeje nositelné elektroniky zaznamenaly pozitivní meziroční vzrůst. Mezi produkty nositelné elektroniky patří bezdrátová Bluetooth sluchátka AirPods a chytré hodinky Apple Watch.

Prodeje této nositelné elektroniky vzrostly v červnovém kvartále meziročně celkem o šedesát procent. Tim Cook v průběhu vyhlašování výsledků nesdělil žádné specifické informace, které by se týkaly konkrétních modelů nebo konkrétních příjmů. Veřejnost se ale mohla dozvědět, že kategorie „Ostatní“, pod kterou jablečná nositelná elektronika spadá, přinesla společnosti Apple 3,74 miliard dolarů. Tim Cook zároveň sdělil, že za poslední čtyři kvartály dosáhly příjmy z prodeje nositelné elektroniky 10 miliard.

 Nejvýznamněji se na těchto číslech podílely zmíněné Apple Watch a sluchátka AirPods, svou zásluhu na tomto výsledku mají ale nepochybně také produkty řady Beats, jako jsou Powerbeats3 nebo BeatsX. Ty – stejně jako AirPods – disponují bezdrátovým Apple čipem W1 pro co nejsnazší párování s jablečnými produkty a pro spolehlivé spojení.
„Náš třetí vrchol tohoto kvartálu představují vynikající výsledky v oblasti nositelné elektroniky, mezi níž patří Apple Watch, AirPods a Beats, jejichž prodeje meziročně vzrostly o více než 60 %,“ oznámil včera Tim Cook, a dodal, že jsou všichni v Applu nadšeni, když vidí, kolik zákazníků si své AirPods užívá. „Připomíná mi to první dny iPodu,“ uvedl Cook, „když jsem tato bílá sluchátka viděl všude, kam jsem přišel,“ řekl Tim Cook v rámci konference.
Společnost Apple může s jistotou označit červnový kvartál za úspěšný. Za uplynulé tři měsíce se jí podařilo dosáhnout výnosů ve výši 53,3 miliard dolarů při čistém zisku 11,5 miliard dolarů. Tentýž kvartál v loňském roce přinesl výnosy ve výši 45,4 miliardy dolarů se ziskem 8,72 miliard dolarů. Příjem z prodeje Maců a iPadů sice poklesl, výrazný úspěch ale zaznamenala například oblast služeb, kde došlo k nárůstu zhruba o 31 %.

Zdroj: AppleInsider, Fool

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více