Zavřít reklamu

Barbra Streisand volala Timu Cookovi s tím, že Siri špatně vyslovuje její jméno, Apple si nechal schválit nový patent, který by uchovával otisky a fotografii člověka, který by chtěl neoprávněně proniknout do iPhonu, a v příštím roce bychom se podle japonského webu měli dočkat dlouho očekávaného zakřiveného OLED displeje u nových iPhonů. To a mnohem více přinesl Jablečný týden číslo 34.  

Také album „Blonde“ od Franka Oceana je exkluzivně na Apple Music (20. 8.)

Apple opět sází na exkluzivní alba. Po Drakeovi či Taylor Swift se v Apple Music objevilo nové album Blonde od R&B zpěváka Franka Oceana. To volně navazuje na vizuální klip Endless, které se objevilo v hudební streamovací službě závěrem minulého týdne.

Album Blonde bylo dříve označováno jako Boy Do not Cry a jde o vůbec první sólové album tohoto amerického zpěváka. Ten měl dosud na kontě pouze debut Channel Orange. Frank Ocean v minulosti spolupracoval například s Kanye Westem, Beyoncé či s Jay-Z.

Album Blonde bude v Apple Music exkluzivně dostupné pouze dva týdny. Následně by se mělo objevit i v konkurenčních službách. Frank Ocean také k písni Nikes vydal nový videoklip, který rovněž naleznete v Apple Music.

Zdroj: AppleInsider

Barbra Streisand volala Timu Cookovi, aby opravil Siri (22. 8.)

Každý den technická podpora Applu vyřídí stovky telefonátů z celého světa. Lidé si běžně stěžují, že jim něco nefunguje, nebo si s něčím zkrátka neví rady. Drobný problém měla i populární zpěvačka Barbra Streisand, které vadí, že Siri neumí správně vyslovit její jméno. Rozhodla se tedy, že s tímto problémem zavolá přímo generálnímu řediteli Applu Timu Cookovi. Ten kupodivu reagoval celkem klidně a uznal, že je to problém. Zpěvačku však ujistil, že se to Siri naučí již 30. září, kdy je plánované oficiální spuštění iOS 10. Cook tak zřejmě prozradil, kdy se uživatelé po celém světě dočkají nového operačního systému.

Zdroj: The Verge

iPhone by v roce 2017 mohl dostat zakřivený displej (23. 8.)

Hned tři nové modely iPhonu. Japonský web Nikkei si myslí, že kalifornská společnost v příštím roce představí tři iPhony, přičemž jeden z nich bude disponovat 5,5 palcovým OLED displejem. Ten by měl být zakřivený stejně jako Samsung Galaxy S7 Edge či Samsung Galaxy Note 7. Zbylé dva modely pak budou mít stejné LCD displeje jako aktuální iPhone 6S a iPhone 6S Plus.

Podle zdroje by hlavním dodavatelem OLED displejů měl být právě Samsung, což logicky vytváří konkurenční boj s Foxconnem, který rovněž potvrdil, že již vyvíjí OLED displeje. Koho si Apple nakonec vybere jako hlavního dodavatele se zatím neví.

Zdroj: The Verge

Unikátní Apple 1 z edice „Celebration“ se prodal za 815 tisíc dolarů (25. 8.)

Unikátní internetová aukce počítače Apple 1 z edice Celebration je u konce. Neznámý člověk si za 815 tisíc dolarů odnesl ojedinělý a jeden z mála dochovaných kusů tohoto počítače, který původně sloužil Stevu Jobsovi a Stevenu Wozniakovi jako předprodukční kus na testování a první zkoušky. Důkazem je původní zelená barva PCB. Nový majitel také kromě Apple 1 získal i kompletní dobové příslušenství včetně původní dokumentace.

Internetová aukce na serveru CharityBuzz trvala více než měsíc. Původně se však počítalo s tím, že konečná cena přesáhne částku jeden milion dolarů, což posledních pár minut aukce i tak vypadalo. Neznámý přihazovatel však pár minut před koncem částku 1,2 milionu dolarů stáhnul. I přesto jde o druhý nejdražší Apple 1, který se vydražil. Deset procent z této částky přitom putuje na výzkum a léčbu pacientů, kteří trpí leukémií a lymfatickými onemocněními.

Zdroj: MacRumors

Apple si patentoval způsob, jak chytit zloděje díky Touch ID (25. 8.)

Apple se neustále snaží vylepšovat bezpečnost svých zařízení. Nově si nechal patentovat technologii, která by uměla uchovávat otisky a fotografii člověka, který by se snažil neoprávněně odemknout zařízení. Samotný patent je nazván jako „Biometric capture for unauthorized user identification“. Zařízení by pak měla spolupracovat s Touch ID, fotoaparátem a dalšími senzory. Díky tomu by v iPhonu či iPadu měly být uchovány informace o potenciálním zloději. Proces je přitom naprosto totožný jako při běžném odemykání iPhonu. Data pak jsou buď uložena přímo v paměti zařízení nebo se automaticky odešlou na vzdálené servery. Apple myslel i na úložiště a pokud data vyhodnotí jako zbytečná či již nepotřebná, okamžitě je smaže.

Apple také v patentu popisuje, že díky této technologii by šlo i zjistit, co daný zloděj chtěl se zařízením dělat, tedy do jaké části systému se chtěl dostat. Vyhodnocená data by logicky šla i vzájemně porovnávat.

Zdroj: The Next Web

Apple chce po Unicode Consortium přidat pětici nových emoji (25. 8.)

Apple v novém iOS 10 představil i řadu nových smajlíků. V této souvislosti požádala kalifornská společnost technickou komisi sdružení Unicode Consortium, aby do existujícího katalogu přidala dalších pět nových. Konkrétně by mělo jít o hasiče, soudce, astronauta, umělce a pilota. Apple také konkrétně ukázal, jak by noví smajlíci měli vypadat.

Zdroj: The Next Web

Týden v kostce

Dle inženýrů Intelu se USB-C ještě letos dočká četných vylepšení a stane se dokonalým portem pro moderní smartphone. V oblasti přenosu zvuku se navíc bude jednat o řešení, které oproti dnes standardnímu jacku přinese velké výhody. Apple také uplynulý týden ohlásil a představil interprety pro jubilejní desátý ročník Apple Music Festival, který se uskuteční v Londýně.

Nike se rozhodl pro rebranding své populární „běhací“ aplikace Nike+ Running. Z ní se nově stává Nike+ Run Club a přináší novou grafiku uživatelského rozhraní a trenérské plány, díky kterým se vám chce na míru přizpůsobit. S koncem prázdnin a blížícím se začátkem nového školního roku se u českých autorizovaných Apple prodejců objevují tradiční slevové akce, které studentům i učitelům nabízí za lepší ceny iPady, Macy i příslušenství. Zdravotní iniciativa Applu opět nabírá na síle. Své řady kalifornská firma rozšířila o americký startup Gliimpse, který se specializuje na sběr a sdílení zdravotních dat. Rok starý iPhone 6S poráží v testu rychlosti nový Samsung Galaxy Note 7. Minulý týden se také objevily zprávy, že popularita fenoménu Pokémon GO klesá.

Už je to pět let, co byl předán štafetový kolík s označením výkonný ředitel Applu z rukou Steva Jobse do rukou Tima Cooka. Tento pětiletý závod nyní Timu Cookovi odemkl již dříve obdržené akcii v přibližné hodnotě 100 milionů dolarů (2,4 miliardy korun), které byly vázány jak působení v roli CEO, tak na výkon firmy, zejména s ohledem na umístění v akciovém indexu S&P 500.

Sociální média nenechávají Apple klidným ani teď. Po jistých neúspěších na tomto poli se chystá nová iniciativa, která má těžit ze základních principů Snapchatu. Informuje o tom s odkazem na své solidní zdroje Mark Gurman z BloomberguApple také vydal iOS 9.3.5 pro všechny uživatele, které opravuje kritické bezpečností chyby.

.